Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wybieramy tablet do nauki – funkcje i ceny
Wybieramy-tablet-do-nauki-funkcje-i-ceny

Wybieramy tablet do nauki – funkcje i ceny

Tablet to interesujące urządzenie dość kompaktowych rozmiarów, które podbiło rynek. Znajduje ono szerokie zastosowanie, cenione jest zarówno wśród młodszych, jak i starszych użytkowników. Dawniej wykorzystywany wyłącznie do zabawy i relaksu, obecnie coraz częściej pomaga też w nauce czy rozwijaniu pasji. Podpowiadamy jaki tablet wybrać dla dziecka z myślą o nauce.

Zastosowanie tabletów i jego rodzaje

Wykorzystanie tabletów jest bardzo szerokie. Od zabawy i relaksu, po naukę i pracę. Podłączony do Internetu posiada jeszcze więcej możliwości. To coś idealnego dla tych, którzy lubią być na bieżąco z informacjami, sprawdzają portale społecznościowe czy pocztę email. Tablet jest idealnym rozwiązaniem między niewielkich rozmiarów smartfonem oraz większym i mniej poręcznym komputerem. Dzięki temu można na nim bardzo wygodnie oglądać nawet filmy czy ulubione seriale.

Dzieci i młodzież z całą pewnością docenią tablet za możliwość korzystania z aplikacji i gier mobilnych. To atrakcyjny sposób rozrywki i zabawy, ale trzeba zaznaczyć, że wiele aplikacji pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym, oferując treści edukacyjne podane za pomocą grywalizacji. Tablet, podobnie jak smartfon, pozwala też robić zdjęcia i kręcić wideo, więc może zastąpić aparat fotograficzny lub smartfon do wideorozmów.

Rodzaj tabletu tak naprawdę zależy od tego, jaki znajduje się w nim system operacyjny. Od tego zależy, jak będzie działało nasze urządzenie i jakie funkcje będą dostępne. Obecnie do wyboru są trzy warianty, przy czym znany wszystkim Windows wykorzystywany jest wyłącznie w urządzeniach Microsoft Surface. Ogromną wręcz popularnością cieszy się Android, ten sam, który znany jest użytkownikom smartfonów. Zresztą – jest to jedna z jego zalet, bo dzięki temu każdy użytkownik smartfona na Androidzie bez problemu odnajdzie się już po chwili korzystania z tabletu. Android stwarza też duże możliwości, pozwala na personalizację funkcji urządzenia i jego wyglądu. Ostatnim rozwiązaniem są tablety oparte na systemie iOS. Są to oczywiście iPady, czyli propozycja od firmy Apple. Marki przedstawiać nie trzeba, można mieć jednak pewność, że urządzenia z nawiązką zaspokoją wszystkie domowe potrzeby oraz będą działać płynnie i stabilnie przez długie lata.

Na co zwrócić uwagę szukając odpowiedniego tableta?

Elementów, o jakich pamiętać należy poszukując odpowiedniego urządzenia jest całkiem wiele. Należy zastanowić się w pierwszej kolejności nad potrzebami jakie tablet musi spełnić, aby dziecko było zadowolone z jego korzystania. Jaki element na pewno trzeba wziąć pod uwagę? Rozmiar ekranu. Tu w przeciwieństwie do czytników ebooków dostępne są różne warianty, od mniejszych, 7-8 calowych, po znacznie większe, nawet powyżej 10 cali. Ale ważny jest też typ ekranu oraz rozdzielczość.

Wśród istotnych parametrów technicznych należy wymienić również procesor oraz pamięć RAM, jaka dostępna jest w urządzeniu. Od tego zależy szybkość i płynność działania.

Sprawdź, jak wybrać odpowiedni tablet biorąc pod uwagę technikalia:
https://www.komputronik.pl/informacje/jak-wybrac-tablet-na-co-zwrocic-uwage/

Jeśli z urządzenia będzie korzystało dziecko warto przywiązać szczególną uwagę do tego, w jaki sposób została wykonana obudowa. Aluminium połączone z tworzywem sztucznym to rozwiązanie naprawdę wytrzymałe. Świetnie, jeśli będzie wyposażone w antypoślizgową powierzchnię, która zapobiega wyślizgnięciu się urządzenia z rąk dziecka.

Idealny tablet dla dziecka wybierzesz na podstawie tego poradnika:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-tablet-dla-dziecka-wybrac/

Tablet do nauki, jakie urządzenia sprawdzą się najlepiej?

Modeli jest sporo, jednak nie każdy sprawdzi się dobrze do nauki. Warto zwrócić uwagę na to, aby głośniki w urządzeniu znajdowały się z przodu, zarówno pod, jak i nad ekranem. Takie rozlokowanie pozwala na całkiem dobre odtwarzanie dźwięku. Jeśli dziecko ma korzystać z urządzenia także do nauki, to musi mieć zapewniony odpowiedni komfort, tj. aplikacje muszą działać płynnie, nic nie może się zacinać. W takim wypadku lepiej będzie postawić na 6 lub 8 rdzeniowe procesory oraz pamięć RAM – nie mniej niż 3 GB. Możliwość połączenia z Internetem poprzez moduł WiFi sprawia, że tablet może być wykorzystywany również podczas zdalnego nauczania.

Tablet na prezent na komunię? Sprawdź ranking polecanych modeli:
https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-tablet-komunie-wybrac-top-5/

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wyświetlacz. Aby dziecku dobrze się pracowało i uczyło najlepiej wybrać rozdzielczość Full HD. Do tego najlepiej zdecydować się na technologię IPS lub AMOLED, ponieważ dzięki temu ekran będzie odpowiedniej jasności, a kąty widzenia będą odpowiednio szerokie. Trzeba jednak wiedzieć, że technologia AMOLED to lepsze technologicznie rozwiązanie, jednak wraz z jakością zwiększa się cena.

Szukając urządzenia do nauki wybierać trzeba te modele, które cechują się naprawdę wytrzymałą baterią. Nawet tańsze warianty powinny bez problemu wytrzymać od 5 do 6 godzin, a droższe modele nawet ok. 10. Duże znaczenie ma też możliwość korzystania z dodatkowych akcesoriów, jak głośniki bezprzewodowe czy słuchawki.

Oceń