Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Czym jest kwalifikacja ACCA i dlaczego warto ją zdobyć?
Obraz

Czym jest kwalifikacja ACCA i dlaczego warto ją zdobyć?

Znalezienie swojej wymarzonej pracy czy otrzymanie upragnionego awansu bardzo często wiąże się z koniecznością zdobywania nowych umiejętności. Potwierdzeniem naszego rozwoju są różnego rodzaju kwalifikacje, które możemy zdobyć po zdanych egzaminach lub zakończonych kursach. Jedną z nich jest kwalifikacja ACCA. Czym tak właściwie jest i jakie korzyści płyną z jej posiadania? Tego dowiesz się, czytając nasz artykuł.

Kwalifikacje ACCA – co to takiego?

ACCA jest międzynarodową organizacją, mającą swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii, która zrzesza specjalistów z całego świata. Aby zostać jej członkiem, należy wykazać się praktycznymi umiejętnościami oraz zdać egzamin. Jest to możliwe za pomocą uczestnictwa w specjalnych kursach i szkoleniach. Kwalifikacja ACCA to dowód na posiadanie specjalistycznej wiedzy i niezbędnych umiejętności z zakresu rachunkowości, finansów, a także nowoczesnego zarządzania.

Sam fakt, że ACCA jest organizacją o niezwyklej renomie na tle światowym, świadczy o tym, że posiadanie jej kwalifikacji niesie szereg korzyści. Jedną z nich jest fakt, iż z pewnością ułatwiają znalezienie wymarzonej pracy i to nie tylko w swoim kraju, gdyż kwalifikacje te są honorowane na całym świecie. Mogą stanowić pewnego rodzaju przepustkę do awansu zawodowego, a nawet zmiany stanowiska, a co za tym idzie – zwiększają szansę na podniesienie zarobków. Uczestnictwo w kursach i szkoleniach sprawia, że można nabyć wiele praktycznych umiejętności biznesowych i podejmowania samodzielnych decyzji.

Jak wyglądają kursy i szkolenia ACCA?

Celem wszelkich kursów i szkoleń ACCA jest właściwe przygotowanie ich uczestników do zdobycia niezbędnej wiedzy i upragnionych kwalifikacji. Wszelkie zajęcia prowadzone są przez specjalistów, posiadających nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz przede wszystkim wieloletnie doświadczenie w określonej dziedzinie. W toku nauczania stosowane są wyłącznie sprawdzone metody szkoleniowe. W wielu instytucjach, oferujących ten rodzaj szkoleń, zapewniona jest współpraca z wykładowcami i stały kontakt za pomocą e-maila. Otrzymuje się także podręczniki oraz materiały, na których możliwa jest także praca w domu. Spotkać można także szkolenia e-learningowe, które mogą być doskonałą alternatywą dla zajęć stacjonarnych.

Co należy wiedzieć o egzaminach ACCA?

Egzaminy ACCA sprawdzają wiedzę na dwóch poziomach, a każdy z nich podzielony jest na kilka etapów. Uczestnik ma prawo samodzielnie zdecydować, w jakim tempie będzie zdawał poszczególne egzaminy. Warto mieć na uwadze, że student ma aż 10 lat na zdanie wszystkich egzaminów. Niezależnie od poziomu, każdy z egzaminów przeprowadzany jest w języku angielskim. Obejmują one różnego rodzaju zagadnienia z zakresu finansów oraz rachunkowości.

Ważną informacją jest fakt, iż wszystkie egzaminy ACCA mają standard globalny, przez co możliwe jest zdawanie ich w dowolnym kraju. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie dla tych studentów, którzy znajdują się m.in. na wymianie studenckiej. Niezależnie od miejsca, egzaminy odbywają się w tym samym czasie.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.ssw-sopot.pl/studia-podyplomowe-finanse-i-rachunkowosc-acca-w-jez-ang-pol/

Oceń