Zanim Donald Trump podbił amerykańską politykę, najbardziej ekstrawagancki miliarder w Stanach Zjednoczonych nie tylko z powodzeniem prowadził swoje liczne biznesy, ale romansował także ze światem show biznesu, grywając w różnego rodzaju produkcjach. Zazwyczaj jako on sam, co może powiedzieć sporo o ego 45. prezydenta USA. Filmy o Donaldzie Trumpie, przedstawiające jego sylwetkę to nie tylko pozycje dokumentalne. Ostatnimi czasy kinowe ekrany podbija fabularna historia pt. „Wybraniec”, gdzie w rolę polityka-potentata nieruchomości wciela się Sebastian Stan. Zobacz, jakie pozycje warto nadrobić, zwłaszcza po ostatnich wyborach w Stanach.
Film „Wybraniec”: gdzie obejrzeć?
Na czym polega fenomen Donalda Trumpa? To pytanie, które zadają sobie nie tylko liderzy polityki, czy ludzie na całym świecie, ale też i filmowcy. Był już milionerem w wieku zaledwie ośmiu lat, na fortunie ojca zarabiał już jako trzylatek. Popularność zyskał jednak już jako dorosły, lider branży nieruchomości, stawiający drapacze chmur – słyszeliście o Trump Tower? Organizował też konkursy piękności Miss Universe, sędziował w telewizyjnym show, w którym uczestnicy prezentowali swoje umiejętności i talenty biznesowe. Przed Melanią związał się z czeską modelką Ivaną, z którą ma troje dzieci, a następnie z Martą Maples, z którą dzieli córkę. W „Wybrańcu” widzimy historię, w której wpływowy adwokat (Jeremy Strong) bierze pod skrzydła młodego biznesmena z odziedziczoną fortuną i uczy go „twardej gry”. Radykalna metamorfoza pojętnego ucznia zaskoczy nawet samego mistrza. Film obecnie grany jest w kinach, nie jest dostępny jeszcze w streamingu.
Trump w Białym Domu
Wybraniec skupia się na początku dorosłej drogi nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dokument „Trump w Białym Domu” skupia się już na jego pierwszej prezydenturze. Jak doszło do tego, że miliarder objął najbardziej wpływowy gabinet na świecie? Czy Donald Trump zamienił amerykańską politykę w reality show? I jakie zmiany polityczne w USA doprowadziły do tego, że celebryta zdobył poparcie rzeszy amerykanów? W 2016 roku wyciekło nagranie, w którym Trump opowiada o swoich niestosownych zachowaniach wobec kobiet. Nie tylko nie podważyło to jego autorytetu, ale w 2024 roku, w niedawnych wyborach aż 45% jego wyborców stanowiły obywatelki Stanów Zjednoczonych. Co Trumpowi się więc wybacza i w imię jakiego celu? Poza „Make America Great Again”, oczywiście. „Trump w Białym Domu” to trafna analiza i spostrzeżenia fenomenu najbardziej znanego na świecie Donalda: https://www.canalplus.com/pl/informacyjne/trump-w-bialym-domu/h/11091524_70125
Trump podbija świat
„Trump podbija świat” to brytyjski dokument ukazujący fenomen Donalda Trumpa, jego polityczną karierę oraz wpływ na globalną scenę polityczną. Film przybliża zarówno kulisy jego prezydentury, jak i kluczowe wydarzenia, które zdefiniowały jego podejście do rządzenia krajem. Reżyser stawia pytania o to, jak populizm, medialna osobowość i kontrowersyjne decyzje wpłynęły na międzynarodowe stosunki i pozycję Stanów Zjednoczonych w świecie. Dokument nie unika tematów takich jak budowa muru na granicy z Meksykiem, relacje z Rosją i Chinami czy wycofanie USA z porozumień klimatycznych. To opowieść o człowieku, który podzielił świat, ale też na nowo ukształtował debatę publiczną: https://www.canalplus.com/pl/informacyjne/trump-podbija-swiat/h/11857456_70125
Filmy o Trumpie
Kultowe cameo Trumpa to na pewno jego kilkusekundowa scena w „Kevinie Samym w Nowym Jorku”. Amerykański prezydent pojawił się jednak w o wiele większej liczbie produkcji fabularnych, aż do 2011 roku, kiedy jego wizja na samego siebie zmieniła bieg. „Klan urwisów”, „Klub 54”, „Detektyw Monk”, „Seks w wielkim mieście”, „The Nanny”. To między innymi w tych tytułach można było zobaczyć twarz Trumpa. Seriale z Trumpem czy Filmy z Trumpem to dziś już jednak przeszłość. Zdecydowanie zamieniły się dziś w Seriale o Trumpie czy filmy o Trumpie, najczęściej w dokumentalny sposób analizujący case tego niegdyś biznesmena, dziś polityka. Tylko czy jedno nie łączy się czasem nierozerwalnie z drugim?