Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Nasze wnętrza i kolory

Nasze wnętrza i kolory

Aranżacja wnętrz to dla wielu z nas kwestia związania z pewnym ustawianiem mebli i innych akcesoriów w danym pomieszczeniu. Czasami jednak zapominamy o tym, że to zaledwie część tego zagadnienia. Znacznie większą rolę w tej materii odgrywa… kolor. Jak nim operować, żeby dopasować go do naszego wnętrz? Jak sprawić, że będzie on odrywał kluczową rolę w budowaniu nastroju? Pozwólcie, że wam pomożemy!

Cechy kolorów

We współczesnych wnętrzach kolor odgrywa bardzo ważną rolę i co ciekawe, rzadko wspomina się o tym na najróżniejszych blogach wnętrzarskich. To naprawdę niezwykłe, jak połączenia kolorystyczne mogą wpłynąć na komfort przebywania w danym pomieszczeniu. Możemy jednak osiągnąć znacznie więcej, niż mogłoby się Wam wydawać! Dziś możemy wykorzystać te prawidłowości na swoją korzyść! Niektóre kolory wzbudzą całkowicie inne emocje i nierzadko wywołają przy okazji pewne ciekawe wrażenia. Co więc można osiągnąć podczas dobierania palety kolorystycznej?

Bawimy się powierzchnią

Najpierw warto powiedzieć o powierzchni i operowaniu nią. Jeżeli zależy nam, aby ją nieco powiększyć optycznie, warto zdecydować się na jasny kolor. Możemy nim pomalować ściany, kupić meble w barwie zbliżonej do bieli, czy też dodać takowe tekstylia na, chociażby kanapie. Siła takiej palety objawi się najdobitniej w słoneczne dni! Światło wpadające do waszych pokoi będzie „rozświetlało” wasze wnętrze i sprawiało, że wizualnie będzie ono uchodziło za znacznie większe! Jeżeli jednak macie do dyspozycji pomieszczenie znacznie większe, a pragniecie nieco „odjąć” mu nieco metrów kwadratowych, to wystarczy zastosować ciemniejsze barwy… i problem rozwiązany!

„Zmiana” temperatury

Być może niektórzy z was nie wiedzą o tym, ale pomieszczenia można też oziębić lub ocieplić! Optyczne „dogrzanie” wnętrza jest możliwe przez dobranie barw maksymalnie zbliżonych do naturalnego drewna. Coś musi w nich być, gdyż pasują one zarówno do małych, jak i przestronnych pomieszczeń. Jeżeli jednak pragniemy uzyskać nieco chłodniejszy nastrój, warto wybrać barwy z pogranicza bieli, błękitu czy bardzo subtelnej i delikatnej szarości. Takie ochłodzenie wnętrza może do niego świetnie pasować!

To dopiero początek!

To tylko część z trików, jakie możecie zastosować, aby uzyskać efekt, który was zadowoli! Pamiętajcie, że to wyłącznie od was zależy to, co chcecie mieć w swoim wnętrzu. Mamy nadzieję, że dzisiejsze rady pomogą wam w dopasowaniu palety kolorystycznej do waszych potrzeb!

Źródło zdjęć: blog o dekoracji wnętrz makehomeeasier.pl

Oceń