Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Szczypta meblarskiej historii – komoda

Szczypta meblarskiej historii – komoda

O komodzie słyszano już w XVII w. , ponieważ wtedy mebel ten został zrobiony po raz pierwszy i to dla króla Francji. Można było ja znaleźć w bogatych wnętrzach (szczególnie w sypialni), uważano za wyrób luksusowy, a była wykorzystywana przede wszystkim do przechowywania bielizny oraz różnych drobnych przedmiotów. Kolejne lata przyniosły trochę zmian, ponieważ komoda znalazła swoje miejsce także w salonach i przedpokojach. Wyglądała jak skrzynia, a dopiero później w procesie produkcji dodano do niej szufladki. Zawsze bogato zdobiona, elegancka, w XX I XXI w. przybiera o wiele prostszą formę, ale i tak zachwyca i pojawia się w wielu domach.  

Przede wszystkim urok klasyki

Wiadomo, ze najpiękniejsze są komody z drewna, solidne wykonane i zachwycające wysmakowanym  pięknem, fuzją klasyki i nowoczesności. Wyselekcjonowane lite drewno, troska o każdy nawet najdrobniejszy element mebla sprawia, ze wizualnie komoda wygląda zjawiskowo. Trwałość, szyk i elegancja – to podstawowe cechy tego typu mebli. Bardzo ciekawie wyglądają te o wybarwieniu na głęboki orzech. Oczywiście, paleta barw w podobnych tonacjach jest duża, więc można wybierać do woli, dopasowując barwę do wystroju wnętrza. Meble utrzymane w takiej kolorystyce wpasują się idealnie we wnętrze klasyczne ale też bardziej nowoczesne. Oprócz idealnie gładkiej powierzchni zapachu luksusu wnętrze drewnianych komód również zachwyca.  Twój salon czy pokój dzienny nabierze wyjątkowego charakteru, a Ty zyskasz sporo miejsca na podręczne rzeczy, książki, bieliznę czy sprzęt RTV.

Ukłon w stronę nowoczesności

Wiele sklepów oferuje swoim klientom także komody wykonane z wysokiej jakości melaminy, laminowanych płyt wiórowych czy innych nowoczesnych tworzyw.  Zachwycają prostotą i funkcjonalnością, ale też innowacyjnym designem.  Są to meble bardzo wartościowe, o różnym przeznaczaniu, które można umieścić w korytarzu, salonie, czy pokoju dziennym. Wystarczy zajrzeć na stronę jednego ze sklepów internetowych http://www.dedekor.pl/meble/szafy-i-szafki/komody,mających w swoje ofercie taki asortyment, aby zobaczyć, jak zjawiskowo prezentują się na zdjęciach. Są to komody stylowe o różnym układzie szafek i szuflad, charakteryzujące się dokładnym wykończeniem i harmonijną stylistyką.  Płaskie, szersze, wyższe i niższe, doskonale pasujące do każdego typu wnętrza.

Każdy model komody prezentuje się wyjątkowo, bo łączy w sobie szczyptę tradycji i urok nowoczesności. 

5/5 – (1 głosów)