Together Magazyn » Aktualności » Najniższy poziom Galerii Bałtyckiej już otwarty

Najniższy poziom Galerii Bałtyckiej już otwarty

 

Poziom -1 Galerii Bałtyckiej, który poniósł najwięcej szkód podczas zeszłotygodniowej ulewy, został dziś oddany do użytku Klientów.

Dzięki trwającym kilka dni pracom porządkowym, w które zaangażowane były m.in. ekipy sprzątające, techniczne i budowlane, część sklepów zlokalizowanych na najniższej kondygnacji jest już otwartych. W niektórych lokalach trwają jeszcze remonty. – Poziom zniszczeń poczynionych przez żywioł był na tyle duży, że część najemców potrzebuje nieco więcej czasu, by doprowadzić swoje powierzchnie do stanu sprzed zalania – tłumaczy Rafał Sosiński, Kierownik Techniczny Galerii Bałtyckiej. – Wszystkim najemcom, służbom porządkowym i technicznym, pracownikom centrum, chciałbym bardzo podziękować za zaangażowanie, jakie włożyli w usunięcie skutków zalania. Dzięki ich niezłomnej i aktywnej postawie, galeria mogła zostać otwarta dla Klientów.

Do zalania GB doszło w nocy z czwartku na piątek w ubiegłym tygodniu. Był to efekt kilkunastogodzinnej ulewy, jaka przeszła nad Trójmiastem. W piątek 15/07/2016 centrum było zamknięte, częściowe otwarcie galerii nastąpiło w sobotę po sprawdzeniu budynku przez specjalistów. Klientom udostępniono poziomy 0 oraz +1, natomiast na poziomie -1, gdzie szkody były największe, prace skończyły się wczoraj.

Nad koordynacją prac związanych z przywracaniem GB do pełnej użyteczności, przez kilka dni czuwała Claudia Theisel, dyrektor regionalna. – Jestem pełna podziwu i wdzięczności dla pracowników lokali handlowych i usługowych, a także osób odpowiedzialnych za czystość, ochronę i techniczne utrzymanie budynku – mówi Claudia Theisel. – Sytuacja, z którą musieliśmy się zmierzyć, nie była łatwa. Wielu fachowców wspomogło nas, aby GB mogła z powrotem bezpiecznie i prawidłowo funkcjonować. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i zapewniam, że mam świadomość jak wiele poświęcenia i trudu włożyliście w to, aby nasze wspólne miejsce pracy oraz miejsce zakupów naszych Klientów znowu mogło odpowiednio funkcjonować.

Więcej informacji udziela: galeriabaltycka@hiday.pl

Oceń