Together Magazyn » Aktualności » Gdzie zostawić rower w Gdańsku? Na parkingu dozorowanym GB!

Gdzie zostawić rower w Gdańsku? Na parkingu dozorowanym GB!

 

Sieć gdańskich tras rowerowych należy do najbardziej rozbudowanych w kraju i liczy już ponad 587 kilometrów. Gdzie jednak zostawić własne „dwa kółka” chcąc być pewnym o ich bezpieczeństwo? Na szczęście na rowerowej mapie Gdańska pojawiają się nie tylko kolejne ścieżki, ale także parkingi dozorowane dla rowerów.

Miłośnicy poruszania się na dwóch kółkach zgodnie twierdzą, że Gdańsk to prawdopodobnie najbardziej przyjazne rowerom i rowerzystom miasto w Polsce, a bez wątpienia jedno z najładniejszych do zwiedzania. Jest to o tyle łatwe, że każdego roku długość gdańskich tras rowerowych wydłuża się o kolejne kilometry. Obecnie liczy już 587,9 km.

Co to oznacza dla mieszkańców i turystów tłumnie odwiedzających stolicę województwa pomorskiego? Że wszystkie najważniejsze zabytki i najpiękniejsze miejsca Gdańska podziwiać mogą podróżując na dwóch kółkach. W takiej sytuacji jedyną niedogodność stanowić mogą miejsca do parkowania. Nikt w końcu nie chce zostawiać swojego roweru bez żadnego dozoru.

Naprzeciw potrzebom rowerzystów wychodzi Galeria Bałtycka, która uruchomiła dozorowany parking dla rowerów (usytuowany przy wejściu od strony SKM). Skorzystać z niego mogą wszyscy, którzy do Galerii Bałtyckiej przyjeżdżają na zakupy, ale również ci, którzy traktują ją jako przystanek podczas swojej rowerowej eskapady po mieście. Warto dodać, że przy wejściach do GB działają także stacje naprawy rowerów, również dostępne dla wszystkich miłośników ekologicznego poruszania się po mieście.

Parking dozorowany dla rowerów przy Galerii Bałtyckiej dostępny jest codziennie od godz. 8.30 do 21.30.

Więcej informacji udziela: galeriabaltycka@hiday.pl

Oceń