Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Materac wysokoelastyczny Hilding, czyli materac który dostosowuje się do Twojego ciała

Materac wysokoelastyczny Hilding, czyli materac który dostosowuje się do Twojego ciała

Jakość snu jest dla wielu osób coraz ważniejszym tematem. Świadomość, że to, na czym śpimy ma przełożenie na stan naszego zdrowia, jest coraz bardziej powszechna.

Podczas snu nasz organizm powinien się regenerować, a kręgosłup odpoczywać po całodniowym trudzie utrzymywania nas w pionowej pozycji, jednakże jeżeli nasz materac jest nieodpowiedni, to może mieć to poważne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlaczego materac wysokoelastyczny poprawia jakość snu i która firma produkuje materace wysokoelastyczne najlepszej jakości?

Materac, który zapewni Ci zdrowy i regenerujący sen

Wiele osób budzi się co rano z bóle pleców. Zazwyczaj bagatelizuje się ten problem, tłumacząc go zbyt dużym poziomem stresu, siedzącym trybem życia, czy brakiem ruchu, jednakże bardzo często za ból pleców odpowiedzialny jest nieodpowiedni materac. Początkowo ból kręgosłupa wydaje się niegroźny i odczuwalny jedynie po wstaniu z łóżka, lecz z czasem dolegliwości bólowe mogą narastać, co świadczyć będzie o pogarszającym się stanie naszego kręgosłupa. W takim wypadku wymiana materaca nie tylko poprawi naszą jakość snu, ale także uratuje nas przed konsekwencjami trwałego skrzywienia kręgosłupa. Materac z pianki wysokoelastycznej charakteryzuje się doskonałym dopasowaniem się do krzywizn ludzkiego ciała, dzięki czemu kręgosłup osoby, która na nim leży jest w odpowiedniej i naturalnej pozycji. Wyprofilowanie materaca sprawia, że kręgosłup układa się na nim w kształt litery S, czyli jego naturalny kształt. Materac z pianki wysokoelastycznej cechuje się doskonałą wytrzymałością, ponieważ pianka HR jest o ponad 40% bardziej odporna i trwała, niż standardowa pianka poliuretanowa. Pianka HR odzyskuje także swój kształt dwa razy szybciej niż jej standardowy odpowiednik. Dzięki temu materace wykonane z pianki wysokoelastycznej zapewniają najlepsze ułożenie naszego ciała podczas snu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca z pianki wysokoelastycznej

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu materaca z pianki wysokoelastycznej

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na producenta danego materaca. Decydując się na sprawdzoną i renomowaną firmę, jak szwedzka firma Hilding, mamy pewność, że materac posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, a jego jakość jest na najwyższym poziomie. Szukając pierwszego materaca z pianki wysokoelastycznej, warto jest postawić na materac Hilding modern. Szwedzki producent zdecydował się na zastosowanie w tym materacu najnowszych technologii, dzięki czemu jest on materacem dwustronnym. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się materacem o dwóch różnych stopniach twardości. Jest to doskonały materac dla wszystkich alergików, ponieważ pianka wysokoelastyczna oraz specjalistyczne otwory zastosowane w budowie materaca nie pozwalają na gromadzenie się alergenów, pleśni, czy grzybów. Materac modern marki Hilding możecie kupić w sklepie internetowym sleepinghouse.pl.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl

Oceń