Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego warto wyleczyć chrapanie?

Dlaczego warto wyleczyć chrapanie?

Chrapanie może skutecznie zniszczyć nasze życie. Zaczyna się niewinnie – od wydawania lekkich dźwięków podczas snu, później chrapiemy mocniej i zaczynamy przeszkadzać naszej drugiej połówce, prawdziwe problemy jednak dopiero na nas czekają. Możemy bowiem dostać bezdechu sennego.

O tym, jak nieprzyjemne jest chrapanie, chyba nie trzeba nikogo uświadamiać. Warto jednak pamiętać, że można je wyleczyć i cieszyć się na nowo spokojnym snem, którego nie zmąci żaden niepożądany dźwięk.

Chrapanie ma swoje źródło w budowie górnej części naszego układu oddechowego. To właśnie tam pojawiają się problemy – na przykład związane z języczkiem, migdałkami czy podniebieniem miękkim.

Chcąc wyleczyć chrapanie, zgłoś się do Kliniki Ambroziak: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/laryngologia/radiochirurgia-ellman-leczenie-chrapania-i-bezdechu-sennego/

Dlaczego warto wyleczyć chrapanie?

Powodów może być wiele i każdy z nas na pewno znajdzie swoje. Chrapią mężczyźni oraz kobiety – a nierzadko również dzieci. Dzięki temu, że zdecydujemy się na zabieg niwelujący chrapanie – możemy liczyć na wiele korzyści. Przede wszystkim jednak staniemy się przyjemniejsi w „odbiorze” podczas snu przez naszych partnerów, którzy wreszcie będą mogli w spokoju przespać całą noc bez niepokoju związanego z denerwującym dźwiękiem.

Mówi się, że chrapanie nie prowadzi do żadnych poważniejszych stanów, a jego pozbycie się ma wpływ wyłącznie na wrażenia estetyczne. To mit. Nieleczone chrapanie może się pogłębiać i po pewnym czasie doprowadzić do niekorzystnego stanu, jakim jest bezdech senny. Podczas niego w trakcie snu występują momenty, gdy nie możemy złapać powietrza. Taka ewentualność – szczególnie wśród osób, które mają problemy z oddychaniem, może być bardzo niebezpieczna.

Jak zabrać się za leczenie chrapania?

Istnieje wiele klinik i specjalistów, którzy podejmują się walki z chrapaniem i jego przyczynami. I o ile zwykła laryngologia posługuje się raczej metodami tradycyjnymi, radząc na przykład stosowanie preparatów na gardło, spanie w innych pozycjach lub inne, laryngologia, jaką proponują nam prywatne kliniki wchodzi na zupełnie inny poziom. Tu możemy mówić o nowoczesnym leczeniu opartym na technologiach XXI wieku. Przykładowym zabiegiem jest ten posługujący się wysokiej częstotliwości falami, które nakierowuje się na miejsca bezpośrednio związane z naszą dolegliwością. Tworzą one wówczas małe blizny, które niwelują chrapanie i pozwalają na nowo cieszyć się spokojnym snem.

Oceń