Jakie buty na wsele wybrać?

Niewygodne buty to prawdziwa zmora każdej kobiety. Zwłaszcza na weselu. Zamiast bawić się i tańczyć, musisz siedzieć przy stole, by ograniczyć chodzenie. W przeciwnym wypadku na nogach pojawią się bolesne otarcia i bąble.

Żeby tego uniknąć, należy nie tylko dobierać buty z głową, ale też robić to odpowiednio wcześnie. Jeśli nowe szpilki zakładasz przed weselem po raz pierwszy od zakupu, wiele ryzykujesz. Trudno bowiem przewidzieć, jak takie buty na wesele będą się zachowywały po dwóch, trzech godzinach zabawy. Bardzo często obuwie musi się bowiem dopasować do stopy. Zanim to nastąpi, może powodować mocny ucisk i ból.

Dlatego właśnie na wesele należy zabierać ze sobą buty wcześniej przetestowane. Przynajmniej w domu. Zawsze warto mieć przy sobie również drugą parę, na zmianę, a także specjalne żele, spraye lub plastry na otarcia.

Buty na wesele – jaki obcas?

Wygodne obuwie weselne powinno wyróżniać się płaskimi szwami, a także odpowiednio uformowaną podeszwą. Często polecane są buty skórzane, gdyż materiał ten bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu stopy. Niezwykle ważny będzie także rodzaj obcasa.

  • Szpilki – pozwalają optycznie wysmuklić sylwetkę i dopasować się do wzrostu partnera. Ich klasyczny charakter doskonale pasuje do niemal każdej stylizacji. Należy jednak bardzo uważać, gdyż zbyt wysoka szpilka okaże się po prostu niewygodna. Łatwo w takich butach stracić równowagę, będą również sporym obciążeniem dla stóp.

  • Buty na wesele na słupku – obcas jest znacznie większy niż w szpilkach, dlatego gwarantuje lepsze podparcie i większą stabilizację podczas tańca. Słupek sprawdzi się również podczas zabawy w plenerze, na nierównym podłożu. Dodatkowym zabezpieczeniem będzie niewielka platforma znajdująca się w przedniej części buta. Zmniejszy ona różnicę w wysokości między piętą a palcami, co ułatwi chodzenie i manewrowanie.

  • Buty na wesele płaskie – w tej kategorii dominują przede wszystkim czółenka, które z jednej strony są bardzo eleganckie, a z drugiej gwarantują olbrzymią wygodę w tańcu. Te same kryteria spełniają baleriny. Będzie to niezwykle wygodne obuwie, w którym z powodzeniem możesz tańszych przez całą noc. Bez obawy o bolące nogi.

  • Buty na wesele kaczuszki – wyróżniają się bardzo niskim obcasem (przeważnie nie wyższym niż 3-4 centymetry), dlatego są bardzo zbliżone do butów płaskich. One również nie obciążają zbytnio stóp, dlatego pozwolą na wielogodzinne szaleństwo na parkiecie. Tego typu buty na wesele dobrze pasują do eleganckich stylizacji, utrzymanych w stonowanych kolorach.

  • Buty na wesele na koturnie – to także dobry wybór na wesele, jednak pod warunkiem, że koturn będzie niski, najlepiej około 5-centymetrowy. W przeciwnym wypadku możesz zapomnieć o długich i energicznych tańcach.

Jeśli wesele odbywa się w lecie, warto postawić na eleganckie sandały. Tu także jednak trzeba zwrócić uwagę na obcas, by nie stanowił on zbytniego obciążenia dla stóp. Na koniec jeszcze raz warto podkreślić, że buty na wesele wcześniej trzeba trochę rozchodzić. Ich zakup na ostatnią chwilę może okazać się bardzo złym pomysłem. Zwłaszcza gdy zostały wykonane z materiałów sztywnych, które z trudem dopasowują się do kształtu stóp. 

Buty na wesele dla kobiety – co wybrać?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany