Together Magazyn » Aktualności » Maraton Sierpniowy wspiera dzieci osierocone

Maraton Sierpniowy wspiera dzieci osierocone

Fundacja Hospicyjna zaprasza do tworzenia TUMBOteamów, czyli zespołów osób aktywnych, na przykład sportowo, chcących propagować ideę pomocy dzieciom osieroconym. Tumbo to imię słonika symbolu Funduszu Dzieci Osieroconych, działającego przy Fundacji Hospicyjnej.

Do zadań Funduszu należy zarówno wsparcie socjalne tych spośród nich, których bliscy odeszli pod opieką hospicjów, jak i pomoc psychologiczna, skierowana do wszystkich osieroconych dzieci i młodzieży w Polsce, realizowana w ramach programu „Tumbo Pomaga”.

Słoń w kolorze pomarańczy, z trąbą podniesioną ku górze na znak zwycięstwa, zaprasza do tworzenia TUMBOteamów, czyli zespołów osób aktywnych, na przykład sportowo, chcących propagować ideę pomocy dzieciom osieroconym.

Aby dołączyć do TUMBOteamu wystarczy rejestrując się w Maratonie Sierpniowym im. Lecha Wałęsy wpisać w nazwie drużyny „TUMBOteam”. Każdy chętny otrzyma od wolontariuszy Fundacji przypinkę na koszulkę, z wizerunkiem słonia Tumbo. Organizatorzy 50 % wpisowego osób, które w drużynie Tumbo przejadą dystans fitness (10 km), przekażą na rzecz podopiecznych Funduszu!

Tumboteam

Planowanych jest również wiele atrakcji w strefie biura zawodów, z których dochód będzie przeznaczony na skompletowanie wyprawek szkolnych dla podopiecznych Funduszu w ramach akcji „Kolorowy Piórnik”, którą można również wspomóc, wysyłając SMS o treści POMAGAM 7279 (koszt 2 zł+ VAT).

Chętni mogą także zakupić dedykowaną akcji koszulkę, z wizerunkiem Słonika Tumbo, z której dochód zostanie przeznaczony na rzecz Funduszu. Koszulki, w cenie 65,- zł brutto dostępne są w sklepie internetowym Fundacji Hospicyjnej, będzie je można nabyć również na stoisku Fundacji w strefie biura zawodów. Kolejną okazją do przyłączenia się do TUMBOteamu będzie wrześniowy Maraton Westerplatte.

Dołącz do wydarzenia na facebooku

Oceń