Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Lotnisko Balice – drugi najważniejszy port lotniczy w Polsce

Lotnisko Balice – drugi najważniejszy port lotniczy w Polsce

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach, 11 km na zachód od centrum Krakowa, jest drugim najważniejszym lotniskiem w kraju. Stanowi alternatywę dla Lotniska Chopina, dysponuje nowoczesnym terminalem, rozbudowaną obsługą VIP oraz infrastrukturą parkingową.Tutaj swoją podróż rozpoczynają pasażerowie z całego niemal kraju. Dzięki zlokalizowaniu w pobliżu autostrad i dróg ekspresowych dojazd własnym samochodem na lotnisko w Balicach i pozostawianie go na parkingu jest bardzo prosty.

Lotnisko Balice – drugi najważniejszy port lotniczy w Polsce

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach, 11 km na zachód od centrum Krakowa, jest drugim najważniejszym lotniskiem w kraju. Stanowi alternatywę dla Lotniska Chopina, dysponuje nowoczesnym terminalem, rozbudowaną obsługą VIP oraz infrastrukturą parkingową.Tutaj swoją podróż rozpoczynają pasażerowie z całego niemal kraju. Dzięki zlokalizowaniu w pobliżu autostrad i dróg ekspresowych dojazd własnym samochodem na lotnisko i pozostawianie go na parkingu w Balicach jest bardzo prosty.

Jak dojechać na parking lotnisko Balice?

Lotnisko w podkrakowskich Balicach zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie bardzo ważnych dróg o znaczeniu krajowym – autostrady A4, drogi ekspresowej S7 oraz drogi krajowej 774. Dzięki takiemu położeniu na parking Balice bezproblemowo dotrzemy z każdego zakątka Polski. Dla podróżnych, którzy na parking przy lotnisku w Balicach chcą dojechać z rejonu Trójmiasta, polecamy skorzystania z autostrady A1 do węzła Gliwice – Sośnica a następnie z autostrady A4.

Parking w Balicach – oferta

Parking lotniska w Krakowie dysponuje niestrzeżonymi miejscami postojowymi. Mamy tutaj do wyboru parking krótkoterminowy oraz parkingi długoterminowe: wielopoziomowy (P1) oraz dwa terenowe (P2 i P3). Za korzystanie z usług parkingowych możemy zapłacić w automatach biletowych, zaś fakturę otrzymamy w Biurze Obsługi Klienta. Parking krótkoterminowy Balice to miejsca postojowe przeznaczone do zabierania i wysadzania pasażerów. To tzw. strefa kiss&fly, w ramach której 10-minutowy postój jest bezpłatny. Każde kolejne 10 minut kosztuje 10 zł. Obowiązuje tutaj bezwzględny zakaz opuszczania pojazdu przez kierowcę. Parkingi długoterminowe to w Balicach parking wielopoziomowy (P1) oraz parkingi terenowe (P2 i P3). Zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie terminala portu lotniczego. Koszt pozostawienia pojazdu na jedną dobę wynosi 54 (P2 i P3) lub 60 zł (P1). Samochód możemy zaparkować oczywiście na znacznie dłużysz okres. Tydzień postoju może nas kosztować odpowiednio 95 (P2 i P3) lub 200 zł (P1).

Sprawdź także: http://dziennikturystyczny.pl/2016/12/5-rzeczy-dzieki-ktorym-twoj-lot-bedzie-udany/

5/5 – (1 głosów)