Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Na co pomagają herbatki dla niemowląt?

Na co pomagają herbatki dla niemowląt?

Rodzic rozszerza nie tylko zakres pożywienia swojego dziecka, ale także zakres napojów. Oczywiście wówczas, gdy przyjdzie na to odpowiedni moment. To jest ten czas, gdy wychodzi się poza schemat mleka, czy wody. Co oznacza, że dzieciom również można podawać herbatę. Należy pamiętać, że nie wolno podać zwykłej herbaty czarnej, zielonej, czy białej, dlatego, że zawiera teinę, która działa pobudzająco i jest szkodliwa dla niemowląt. Jednak są herbaty specjalne przygotowane dla dzieci lub dla nich przeznaczone.

Co jest ważne przed podaniem herbaty dziecku?

Herbata powinna być zdrowa i odpowiednia dla dziecka, czyli nie powinna zawierać teiny oraz cukrów. Nie zaleca się samemu dosładzać herbaty cukrem. Jeśli chcemy, żeby smak herbaty był lepszy i dziecko chętniej ją wypiło, można dodać do niej miód lub domowy sok malinowy.

Przy podawaniu gotowych herbat, należy zapoznać się z ich składem. Może się zdarzyć, że ilość owoców w herbatach owocowych jest mała, a nawet nikła. Co ważniejsze to, to, że takie herbaty można podawać dzieciom po 6 miesiącu życia, wtedy ich dieta jest już rozszerzana i nie są karmione samym mlekiem. Podawanie innych herbat ziołowych, które wychodzą poza schemat herbatek dla dzieci, powinno zostać skonsultowane z pediatrą.

Zobacz herbatki dla niemowląt Humana

Jakie herbatki i na co pomagają?

Rodzic ma do wyboru całą gamę herbat, zwłaszcza, jeśli chodzi o te owocowe, które najbardziej smakują dzieciom. Oczywiście każda z nich ma swoje właściwości i pomaga na różne przypadłości, które dopadają malucha. Czasem są to np. bóle brzuszka, przeziębienia, kolki itp. Niekiedy rodzic nie wie, jak zaradzić na cierpienie dziecka. Zanim jeszcze sięgnie po lekarstwa, może najpierw zapoznać się z ofertą herbat owocowych i ziołowych, które w 100% są bezpieczne dla dzieci i mogą pomóc. Jakie herbatki i na co pomagają:

  • Herbatka rumiankowa – pomaga na bóle brzucha i przy ząbkowaniu, działa również uspokajająco.
  • Herbatka malinowa, z czarnego bzu, z lipy – pomagają na przeziębienie i wysoką temperaturę. Może działać też uspokajająco.
  • Herbatka kminkowa – pobudza apetyt dziecka i łagodzi bóle brzucha. Można podawać w małych ilościach.
  • Herbatka miętowa – działa na bóle brzucha i przeciwzapalnie, pobudza trawienie.
  • Herbatka z melisą – działa uspokajająco i łagodzi kolkę.
  • Herbatka z dzikiej róży – działa na przeziębienia, posiada dużo witaminy C oraz wzmacnia.
  • Herbatka z Koprem włoskim – idealna podczas kolek dziecięcych oraz na wzdęcia. Można podawać przed 6 miesiącem.
  • Herbatka z jeżówki purpurowej – działa na układ odpornościowy, a także działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybicznie i przeciwalergicznie. Podawana może być od piątego lub 6 miesiąca życia.
  • Herbatka z passiflory – ma podobne działanie do herbatki z melisy. Zaleca się od 5 miesiąca życia.
Oceń