Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Sprawdź jak zapakować różne przedmioty do wysyłki
folia-zabezpieczajaca

Sprawdź jak zapakować różne przedmioty do wysyłki

W dzisiejszych czasach wysyłamy niemal wszystko: urządzenia elektroniczne, ubrania, zabawki, kosmetyki, biżuterię, a nawet żywność. Zwracamy nietrafione zakupy do sklepów online, przesyłamy prezenty dla bliskich, z którymi nie możemy się spotkać w święta. Słowem, korzystanie z usług firm kurierskich stało się nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Warto więc dowiedzieć się w jaki sposób przygotować przedmioty do wysyłki i które akcesoria okażą się niezbędne podczas pakowania.

1. Urządzenia elektroniczne

Sprzęty elektroniczne powinny być pakowane ze szczególną starannością . Należy umieszczać je w kartonach pięciowarstwowych. Takie pudełka odznaczają się dużą wytrzymałością i odpornością na nacisk. Urządzenie, które zamierzamy wysłać należy najpierw przygotować. Na początku wyłącz sprzęt i wyjmij z niego elementy, które nie są zamontowane na stałe np.: baterie czy płyty. Potem owiń urządzenie w kilka warstw folii bąbelkowej. Folię oklej taśmą. Tak samo trzeba postąpić z każdą częścią urządzenia np. z zasilaczem. Drobne części np.: śrubki i małe mechanizmy, umieść w woreczku strunowym. Takie woreczki możesz kupić tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Woreczki-strunowe/81.  Potem rozmieść wszystkie przedmioty w pudełku tak, by nie stykały się ze sobą ani z bokami opakowania. Do oddzielenia rzeczy możesz użyć tekturowych przekładek. Pamiętaj, że telewizory i inne urządzenia z ekranem należy umieszczać w kartonie w pozycji pionowej. Wolną przestrzeń w pudełku wypełnij skropakiem, papierem lub zmiętą folią bąbelkową. Paczkę zaklej wytrzymałą taśmą pakową, ze szczególnym uwzględnieniem dna. Jeśli chcesz, żeby przesyłka była jeszcze bardziej wytrzymała, możesz owinąć pudełko kilkoma warstwami folii stretch, a dopiero na niej umieścić list przewozowy i etykiety ostrzegawcze.

2. Wielkoformatowe wydruki

Wydruki, grafiki, plakaty, tapety i projekty to przedmioty, które sprawiają mnóstwo kłopotów w trakcie pakowania.  Każdy zastanawia się jak uniknąć zagnieceń i przedarć. Tymczasem odpowiedź jest prosta: trzeba zamówić specjalne tuby wysyłkowe. Wydruki należy zwinąć w rulon i umieścić w tubie, a potem wystarczy tylko nałożyć zatyczki i zaadresować przesyłkę. Na tej stronie: https://kartony24.eu/pl/c/Tuby-kartonowe/45 możesz znaleźć tuby okrągłe i kwadratowe. Obydwa rodzaje opakowań należycie spełnią swoją funkcję, ale tuby okrągłej nie trzeba składać, dzięki czemu można zaoszczędzić trochę czasu.

3. Książki

Do wysyłki książek, zeszytów, folderów i albumów przeznaczone są kartony typu Multimail. Tekturowe owijki dopasowują się do wymiarów zawartości, dokładnie do niej przylegają i skutecznie chronią ją przed zabrudzeniami czy przedarciami. Co istotne, w jednym opakowaniu można umieścić kilka książek. To zatem bardzo ekonomiczne rozwiązanie.

4. Prezenty

Zbliżają się czyjeś urodziny, ważna rocznica lub święta, ale niestety nie możesz być z bliskimi w tym szczególnym czasie, więc wysyłasz im prezenty pocztą? W takim razie potrzebujesz specjalnych opakowań z nadrukiem. W sklepach wysyłkowych można znaleźć kartony z motywami świątecznymi lub z uniwersalnymi nadrukami, które sprawdzą się przy każdej okazji. Warto zdecydować się zwłaszcza na zakup kartonu fasonowego z grafiką. Takie pudełko można złożyć bez użycia taśmy, a ponadto prezentuje się o wiele bardziej szykownie niż tradycyjny karton. Jeśli wybierzesz opakowanie z nadrukiem, nie trzeba będzie dodatkowo pakować prezentu w papier ozdobny. Wystarczy wymościć pudełko fasonowe zmiętą bibułą lub wiórkami drzewnymi, a podarunek będzie prezentował się wręcz ekskluzywnie.

5. Opony i felgi

Odsprzedajesz opony lub felgi i zastanawiasz się jak je zapakować? Jeżeli nie umieścisz kół w pudełku, może okazać się, że zostaną one potraktowane jako przesyłka niestandardowa, a to wiąże się z wyższą opłatą za przewóz. Lepiej więc zamówić odpowiednie opakowanie. W niektórych sklepach internetowych dostępne są specjalne kartony dostosowane do szerokości różnej wielkości opon. Zawierają także bigi, dzięki którym można regulować wysokość opakowania. Takie pudełka wykonane są tektury pięciowarstwowej, dzięki czemu skutecznie chronią zawartość przed uszkodzeniem.

Pakowanie rzeczy do wysyłki nie zawsze jest proste. Niektóre przedmioty mogą sprawić niemały kłopot podczas przygotowywania paczki. Na szczęście teraz już wiesz jak się z nimi uporać, więc jeśli zapamiętasz wskazówki przedstawione w tym artykule, pakowanie przebiegnie o wiele sprawniej.

Oceń