Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Krótko i na temat, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wyciskarkach wolnoobrotowych
photo--dbead

Krótko i na temat, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wyciskarkach wolnoobrotowych

Wyciskarki do soków są sprzętem coraz to bardziej zyskującym ze względu na swoją popularność. Zdrowa dieta, zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie do jadłospisu dużej ilości warzyw i owoców – w spełnieniu tych zamiarów idealnie pomoże nam wyciskarka do soków. Jest to najlepszy sposób na proste uzupełnienie diety o dużą dawkę witamin w najprostszej postaci. Każdy uwielbia owocowo-warzywne soki, a te świeżo wyciskane to najlepsze rozwiązanie. Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa i dlaczego warto ją kupić?

Wyciskarki wolnoobrotowe – jak działają?

W odróznieniu od ręcznych wyciskarek wolnoobrotowa działa na podstawie systemu wałków ślimakowych, które obracają się i są zasilane przez wytrzymały silnik. Dzięki temu taki sprzęt jest w stanie zmiażdżyć produktu w taki sposób, aby wydobyć jak największą ilość soku. Ogromnym plusem wyciskarek wolnoobrotowych jest ich działanie bez obecności ciepła, co chroni owoce przed rozpadem i pozwala zachować cenne witaminy zawarte w napoju. Wartość soku uzyskanego w taki sposób jest nieporównywalnie lepsza od znanej wszystkim sokowirówki.

Rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych – którą wybrać?

Wyciskarka wolnoobrotowa do soków jest urządzeniem, w którym system wyciskania ustawiony jest w sposób pionowy lub poziomy. I w pierwszy i w drugim przypadku, jakość soku jest bardzo wysoka. Różnią się one jednak komfortem użytkowania i rodzajem produktów, które można przetwarzać w wyciskarce. Poziomy system sprawdzi się u osób oczekujących wszechstronności w użytkowaniu oraz ceniących sobie wytrzymałość na duże owoce i twarde produkty. Pionowy system natomiast stworzony został z myślą o prostocie z zachowaną wydajnością i wygodą. Wyciskarka pionowa radzi sobie z podstawowymi produktami, dlatego idealne sprawdzi się u osób nieoczekujących specjalnych zastosowań sprzętu.

Wyciskarki wolnoobrotowe – krok na przód w zdrowym odżywianiu!

W technologii wyciskania soków pojawienie się na rynku wyciskarek wolnoobrotowych to wielki krok w kierunku zdrowego odżywiania. Wyciskarki wolnoobrotowe są wyspecjalizowane w wyciskaniu soku do ostatniej kropli. Cieszą się wielkim zastosowaniem i uznaniem wśród wszystkich miłośników świeżych, zdrowych soków. Wyciskarki wolnoobrotowe poradzą sobie z każdym rodzajem warzyw i owoców. Ponadto dużym plusem wyciskarek jest ich łatwość w myciu i użytkowaniu. Jeśli szukasz sprzętu do sporządzania soków, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania, wyciskarka wolnoobrotowa jest w sam raz dla Ciebie!

Oceń