Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Kosmiczne ferie W POLSCE

Kosmiczne ferie W POLSCE

Muzeum Świat Iluzji

Iluzje optyczne, paradoksy i wszelkie zjawiska przeczące prawom fizyki – tak do odwiedzin zachęca zarówno dorosłych, jak i dzieci Muzeum Świat Iluzji. Mieszczący się przy Rynku 21 na warszawskim Starym Mieście budynek to miejsce, w którym na odwiedzających czeka ponad 100 atrakcji. Każdy, kto kupi bilet, może być zaskoczony faktem, że telefon będzie tam nie tylko mile widziany, ale wręcz niezbędny, bo posłuży jako narzędzie do zrobienia niespotykanych i niemożliwych do wykonania gdzie indziej zdjęć.
Czekają: pokój luster, komnata cieni, zakręcony vortex, czyli ruchomy tunel. To kolorowe i tętniące życiem miejsce stanowi doskonałą odskocznię od nieco pozbawionej barw tegorocznej zimy.

Muzeum COSMOS

To niezwykłe miejsce znajduje się przy ulicy Łuckiej 15 w Warszawie. Podobno stanowi raj dla influencerów, bo zdjęcia zrobione w tym skrzącym się światłami „kosmosie” mocno przykuwają uwagę w sieci. Ale to miejsce nie tylko na dobre selfie. Swoje podwoje otwiera pokój Amesa, czyli rodzaj pomieszczenia, gdzie specjalny układ ścian zapewnia niezapomniane złudzenia optyczne. Ludzie znikają na krzesłach, lustra pogrubiają, wyszczuplają, wydłużają, but wiąże się za pomocą kombinerek, a pomieszczenie, w którym biurko powieszono na bocznej ścianie, pozwala na lewitację.

Centrum Nauki Keplera

Chcąc pozostać w temacie kosmosu, warto wybrać się do Zielonej Góry. Znajdujące się przy ulicy Generała Jarosława Dąbrowskiego 14 centrum to tak naprawdę dwa obiekty: planetarium Wenus z ruchomą kopułą, która podczas pokazu zmienia kąt nachylenia względem widowni, oraz Centrum przyrodnicze. Jedną z ciekawych atrakcji jest funkcjonujące w obrębie planetarium Laboratorium optyczne „Jaskinia światła”, gdzie można ulec optycznym złudzeniom na interaktywnych stanowiskach.

Laboratorium wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni to pierwsze w Poznaniu centrum nauki będące częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Działa od 2015 roku. Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwala na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających zjawisk i pobudzenie ciekawości świata. Poznańskie centrum nauki to miejsce składające się z dwóch wystaw, w przestrzeni których znajdują się laboratoria chemiczne, interaktywne ekspozycje oraz innowacyjne platformy gamingowe pozwalające wyjaśnić zagadnienia fizyczne i akustyczne. Ponadto Laboratorium Wyobraźni posiada także mobilne cyfrowe planetarium. W poznańskim centrum nauki organizowane są warsztaty chemiczne, biologiczne, fizyczne czy ekologiczne. Eksperci z Laboratorium Wyobraźni przekonują, że świat nauk ścisłych to rzeczywistość zapierająca dech w piersiach odkrywcom w każdym wieku!

5/5 – (2 głosów)