Grupa INPRO, jeden z czołowych deweloperów w Trójmieście podsumowała wyniki finansowe za 2016 rok. Skonsolidowany zysk netto wyniósł 29,3 mln przy osiągniętych przychodach ze sprzedaży w wysokości 204,6 mln zł. Wartość sprzedanych przez Grupę mieszkań wyniosła blisko 178 mln brutto. W 2017 roku Grupa zamierza wprowadzić do oferty 718 nowych mieszkań i domów.

W minionym roku Grupa INPRO wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 204,6 mln zł, co stanowi jedynie o 3% mniej niż w poprzednim roku, przy jednoczesnym wzroście rentowności netto z 12% do 14%. Wypracowany zysk netto wyniósł 29,3 mln zł wobec 25,8 mln zł rok wcześniej.

Poprawa rentowności Grupy INPRO związana była przede wszystkim z wyższą marżą zrealizowaną na sprzedanych mieszkaniach oraz z poprawą rentowności hoteli działających w ramach Grupy. Utrzymanie przychodów skonsolidowanych na poziomie roku poprzedniego było dużym osiągnięciem zważywszy na to, iż w 2016 roku wydano klientom o 17% mniej lokali niż w 2015 roku – powiedział Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro SA.

W ubiegłym roku Grupa sprzedała łącznie 388 mieszkań i domów netto (w rozumieniu umów przedwstępnych uwzględniających rezygnacje), czyli o 29% mniej niż w 2015 roku. Wartość sprzedanych mieszkań w 2016 roku wyniosła blisko 178 mln zł brutto. W 2016 roku wydano klientom 463 mieszkań i domów czyli 17% mniej niż w 2015 roku (556 lokali).

W 2016 roku Grupa INPRO wprowadziła do sprzedaży 607 nowych lokali/domów jednorodzinnych, dla porównania w 2015 roku było to 547 lokali. Oferta Grupy poszerzyła się o następujące projekty: Harmonia Oliwska etap I, Optima etap I, Golf Park, trzy budynki na Osiedlu Leszczynowym, trzy budynki na Osiedlu Leszczynowy Staw oraz pierwszy budynek na Osiedlu Nowa Niepołomicka.

W 2017 roku Grupa planuje wprowadzić do oferty 718 nowych mieszkań i domów. Tak zróżnicowana struktura ofertowa powinna zapewnić wysoki poziom transakcji sprzedaży w najbliższych kwartałach. Nowe projekty przygotowywane przez Grupę, które zasilą ofertę sprzedażową w roku bieżącym to: Harmonia Oliwska etap II (84 lokale), Kwartał Uniwersytecki etap II (96 lokali), Osiedle Debiut w Pruszczu Gdańskim (105 lokali), Azymut
w Gdyni (200 lokali), domy jednorodzinne na osiedlu Golf Park (22 domy), osiedle Leszczynowy Staw (62 lokale), osiedle Nowa Niepołomicka (84 lokale) i osiedle Jaśkowa Dolina (65 lokali).

***

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania
o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Inpro kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa Inpro posiada wykwalifikowaną kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Inpro jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

Podobne

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany