Strona główna » Aktualności » Wartość nieruchomości premium w dobie pandemii koronawirusem

Wartość nieruchomości premium w dobie pandemii koronawirusem

Szanowni Państwo, w obecnie panującej sytuacji na świecie i w kraju nieruchomości z segmentu premium zyskują jeszcze bardziej na wartości.

Inflacja oraz słabnący kurs złotówki w ostatnich dniach, niestabilna sytuacja na rynkach walutowym i towarowym – wszystkie te czynniki jednoznacznie wskazują, że inwestowanie w nieruchomości to nadal najpewniejsza lokata kapitału.

Odnotowaliśmy w naszym biurze wzmożone zainteresowanie klientów dysponujących gotówką zakupem nieruchomości luksusowych.

Obawa przed utratą kontroli nad środkami finansowymi zgromadzonymi na koncie bankowym w sposób znaczny skłania do inwestowania w nieruchomości.

Oczywiście, obecnie czynnikiem świadczącym na korzyść nieruchomości z segmentu premium jest nie tylko cena, ale też, a może przede wszystkim lokalizacja. Kluczowe znaczenie mają: widok z okna, unikalność bryły budynku czy aranżacja przestrzeni wspólnych.

Popyt w segmencie premium NIE spadnie?

Sukcesywnie podaż będzie się zmniejszać z powodu obecnej sytuacji. Nieruchomości luksusowe buduje się w czasach optymizmu ekonomicznego i stabilnej sytuacji społecznej. Obecna temu nie sprzyja poprzez wzrost cen materiałów budowlanych, brak siły roboczej, powszechne ograniczenia organizacji pracy. Czynniki te umocnią jednak pozycję nieruchomości premium na rynku, a co za tym idzie spowodują wzrost ich cen.

Konieczność zmian

Aby obecny rynek nieruchomości nie wyhamował, a jedynie zwolnił, potrzebujemy zmian. Aby rynek mógł sprawnie funkcjonować w nowych realiach, potrzebna jest liberalizacja prawa i zmiana skomplikowanych procedur administracyjnych na bardziej przyjazne inwestorom. Niezbędna jest nowelizacja systemu sądowniczego, który spowalnia proces zakupu, jak i samej decyzyjności organu.

Jakie są prognozy?

Moim zdaniem kryzys, o ile można o nim mówić, to okres przejściowy. Sytuacja za kilka miesięcy wróci na właściwe tory i się ustabilizuje.

Świadomi inwestorzy inwestują swoje zasoby finansowe w rynek nieruchomości premium. Rynek ten zapewni im największą stopę zwrotu w odniesieniu do stabilności inwestycji.

Jak kupować?

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie naszych klientów, wprowadziliśmy dodatkowe udogodnienia. Wszelkie prezentacje mogą odbyć się online na żywo podczas wirtualnych spacerów po nieruchomości. Komplet dokumentów i umów rezerwacyjnych możemy podpisać drogą mailową. Wszystko po to, by nie narażać naszych klientów na dodatkowy stres lub ryzyko.

Oceń