Together Magazyn » Kultura » Koncert Finałowy festiwalu Energa Sopot Classic

Koncert Finałowy festiwalu Energa Sopot Classic

Energa Sopot Classic to wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie Trójmiasta. Każdego roku specjalnie na to wydarzenie ściągają melomanii z całej Polski, a nawet zza granicy.

Festiwal organizowany od 2011r. powstał z inicjatywy Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie oraz urzędu miasta Sopot. Co roku na scenę Opery Leśnej zapraszani są goście z całego świata, wybitni kompozytorzy, utalentowani muzycy, przedstawiciele starego i młodego pokolenia. Różnorodność gatunkowa i światowy poziom organizowanych koncertów nadają festiwalowi wyjątkowego charakteru – co roku budzi on ogromne zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców jak i turystów.

Finałowy koncert, który odbył się na scenie kameralnej Opery Leśnej, okazał się być prawdziwym widowiskiem. Gościem specjalnym spotkania był Reinhold Friedrich – trębacz znany i ceniony na całym świecie. Jego niezwykłe wyczucie, kunszt oraz nieskrywana radość z gry na instrumencie udziela się innym muzykom oraz widowni. Charyzma, entuzjazm i pasja niemieckiego trębacza, widoczne podczas koncertu, były wręcz hipnotyzujące, nic więc dziwnego, że jego występ nagrodzony został gorącymi brawami.
Na koncercie finałowym zagrał również utalentowany pianista – Eriko Takezawa. W programie znalazły się utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Johanna Nepomuk – Hummela, Josepha Haydn’a oraz Dymitra Szostakowicza.

Oceń