Together Magazyn » Aktualności » Ulewy zatrzymuje czas w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku

Ulewy zatrzymuje czas w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku

Ulewa zatrzymuje czas w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku – ale nie na długo. Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zmienia godziny otwarcia swoich Oddziałów.

Intensywne opady deszczu z zeszłego tygodnia nie wyrządziły większych szkód ratuszowym piwnicom, ale zatrzymały pracę wieżowego zegara. Działaniom natury oparł się carillon – o każdej pełnej godzinie raczy turystów i gdańszczan swoim dźwiękiem.

Zegar zatrzymał się w poniedziałek wieczorem około godziny 18:00. Od rana szukamy usterki w mechanizmie urządzenia – udało się go uruchomić, ale wskazówki zatrzymały się na godzinie 12:05. Zlokalizowanie wadliwego elementu jest niestety sprawą prostą. Nie obędzie się bez przeprowadzenia prac na zewnątrz wieży przez odpowiednią, wykwalifikowaną firmę.” – mówi Grzegorz Szychliński, kierownik Oddziału MHMG Muzeum Zegarów Wieżowych.

Planowaliśmy przeprowadzenie remontu. Musimy to zrobić zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi, które wskazują na potrzebę przeprowadzenia prac konserwacyjnych.” – mówi Prof. dr hab. Waldemar Ossowski, dyrektor MHMG.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska składa się z 8 oddziałów – wszystkie są zabytkami i wszystkie wymagają troski – nie ma ważnych i ważniejszych. W praktyce wygląda to tak, że każdego roku w ramach własnych środków przeprowadzamy prace tam, gdzie potrzeby są największe.” – mówi Tomasz Wierzchowski, zastępca dyrektora ds. inwestycyjno-administracyjnych.

Będziemy musieli zrezygnować z części przewidzianych napraw, po to by szybko przywrócić Głównemu Miastu czas. Od 1-szego sierpnia zmieniamy godziny otwarcia – w każdy dzień tygodnia będziemy czynni dłużej. Nasze Oddziały będą otwarte dla Państwa do godziny 18:00, czyli do tej, na której pierwotnie zatrzymał się wczoraj nasz zegar. W związku z tym czas będzie u nas płynął nieco inaczej – zgodnie z oczekiwaniami turystów odwiedzających Gdańsk.” – dodaje Waldemar Ossowski.

Oceń