Together Magazyn » Aktualności » Rodzinny weekend w Trójmieście – 4 i 5 marca

Rodzinny weekend w Trójmieście – 4 i 5 marca

W ciągu tygodnia i młodszym, i starszym doskwiera niekiedy monotonia. Praca, szkoła, obowiązki – to wszystko sprawia, że poruszamy się w określonych schematach. Jednak w weekendy nie powinniśmy narzekać na nudę, zwłaszcza że w Trójmieście nie brakuje ciekawych pomysłów na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Tradycyjnie już wybraliśmy dla Was kilka propozycji.

Poranne spotkania z bajkami

Sobotni poranek to dobra pora, aby zabrać dzieci do kina. Ale do wyjątkowego kina czy może raczej – do przestrzeni poświęconej sztuce filmowej, czyli Gdyńskiego Centrum Filmowego (pl. Grunwaldzki 2), gdzie właśnie rozpoczyna się nowy cykl spotkań „Bajka w Centrum”. Co ciekawego przewidzieli organizatorzy? Cykl będzie skierowany do najmłodszych widzów, a jego założeniem jest rozwijanie kreatywności i szeroko pojmowanej wrażliwości małego odbiorcy. W najbliższą sobotę o godz. 10.00 będzie można się zapoznać z twórczością Roberta Turło – reżysera filmów animowanych, scenografa, scenarzysty i grafika. W programie pierwszego poranka filmowego zamieszczono takie animacje, jak: „O królewnie zaklętej w żabę”, „Imieniny Fantazego”, „Czarne licho”, „Wierszyki domowe”.

Piękniejsze oblicze murów

Malowanie miejskich murów wciąż zbyt często – niestety, zasadnie – kojarzone jest w aktami wandalizmu. O tym, że efektowne murale mogą być ważnym elementem przestrzeni publicznej będzie można się przekonać podczas cyklu warsztatów artystycznych, które organizuje Gdańska Szkoła Muralu. Inauguracja nastąpi już w najbliższą sobotę o godz. 14.00 w audytorium Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Targ Węglowy 6). W ramach cyklu zaplanowany jest tydzień (5 dni) spotkań warsztatowych, podczas których uczestniczki i uczestnicy poznawać będą technologie pracy w przestrzeni miejskiej, tajniki projektowania oraz przygotowywania projektów. Finałem warsztatów będą plenery, na których zrealizują swoje prace. Prowadzącymi Gdańską Szkołę Muralu są Jacek Zdybel – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i dr Rafał Roskowiński – pionier sztuki murales w Polsce.

Kolorowa Kraina Zapachów

Tym razem Międzynarodowy Dzień Kobiet zaczyna się nieco wcześniej, już w najbliższą sobotę. A przynajmniej tak będzie w gdańskim EduParku (ul. Trzy Lipy 3), gdzie z okazji tego wyjątkowego święta zostaną zorganizowane warsztaty Kolorowa Kraina Zapachów. Uczestnicy będą mogli stworzyć niepowtarzalne, pachnące mydełka oraz musujące sole do kąpieli, które będzie można zabrać ze sobą na pamiątkę albo wykorzystać jako ciekawy upominek z okazji zbliżającego się święta kobiet. Eksperymentalnej próbie zostanie poddany zmysł węchu, który będzie musiał rozpoznać zapachy zamknięte w słoikach. Na koniec w zachwyt wprowadzi uczestników chemiczny kameleon, który w postaci piany wyłoni się w całej okazałości i oczaruje rozmaitymi kolorami. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4–12 lat wraz z osobami dorosłymi. Godziny rozpoczęcia zajęć: 10.00, 11.30 i 13.00.

Pod znakiem dobrego humoru

Polska Noc Kabaretowa to wydarzenie, którego w zasadzie nie trzeba przedstawiać. Co roku w wielu miastach Polskich, niezależnie od wieku i poczucia humoru, świetnie bawią się przy skeczach na najwyższym poziomie. Tegoroczna edycja ma zaskakiwać nie tylko składem, ale także tematyką widowiska, a przede wszystkim – ogromną liczbą skeczy prezentowaną przez czołówkę polskiej sceny kabaretowej. Uczestnicy przeniosą się w realia studia radiowego, gdzie można oczekiwać a niezwykłych prowadzących i gości, a przede wszystkim – na ogromną dawkę dobrego humoru. Wystąpią m.in.: Kabaret Skeczów Męczących wraz z gośćmi (Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju, Nowaki i Jerzy Kryszak). Początek w sobotę o godz. 19.00 w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

Najlepsi na świecie – w Gdyni

O kogo chodzi? O Narodowy Cyrk Chiński! Najlepsi akrobaci świata i 2000 lat tradycji – czy potrzeba lepszej rekomendacji? Nic dziwnego, że na to wydarzenie z niecierpliwością czekali fani sztuki cyrkowej. W niedzielę w Gdyni Arenie (ul. Kazimierza Górskiego 8) publiczność będzie mogła podziwiać najnowsze show – „The Grand Hong Kong Hotel”. To szczególne doświadczenie jedności ciała i duszy, którą osiągnęli najlepsi akrobaci na świecie. Głównym tematem nowego spektaklu, jednocześnie metaforą, jest napięta sytuacja mająca miejsce w starym wiktoriańskim hotelu, gdzie ludzie ze wszystkich zakątków świata, reprezentujący wszystkie klasy i epoki, rozpoczynają swoją podróż, aby odkryć tajemniczą chińską kulturę oraz siebie samych, handlować lub po prostu znaleźć szczęście. Magia postępu spotyka się tu z azjatycką poezją, a beztroski śmiech jest następstwem akrobatycznych sensacji. Cyrk jest idealnym miejscem do przedstawienia akrobatycznych fajerwerków pierwszej klasy.

Zaskakująca magia, czarujący artyści i wzruszające występy clownów. Zapierające dech w piersiach akrobacje, stworzone są by przeczyć prawom grawitacji. Piękne dziewczyny-węże, eleganccy artyści chodzący na rękach, charyzmatyczni żonglerzy wazami, clowny i akrobaci spotykają się razem w Hotelu Hongkong jak części mozaiki, aby stworzyć większą całość i zabrać publiczność we wspaniałą podróż. Oto świat prawdziwej magii, którą będzie można podziwiać w Gdyni!

Niedziela w rytmie salsy

Salsa to nie tylko taniec – to również styl życia, któremu trudno odmówić pozytywnej energii, i wspaniali ludzie, których jednoczy wspólna pasja. Niezależnie od tego, czy dopiero stawiamy pierwsze kroki, czy też chcemy podszkolić nasze umiejętności, na pewno warto skorzystać z okazji, która nadarzy się ku temu w najbliższą niedzielę. W godzinach 17.00–18.30, w Szkole Tańca Salsa Kings (CH Batory w Gdyni), odbędą się otwarte i bezpłatne warsztaty taneczne z udziałem wicemistrza świata w salsie – Przemysława Wereszczyńskiego. Na pewno nie warto zwlekać z decyzją o udziale w tej imprezie, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Przedsięwzięciu patronuje „Magazyn Together”.

Oceń