Together Magazyn » Kultura » „Świat jest piękny” – plenerowe warsztaty dla dzieci w ramach Literackiego Sopotu

„Świat jest piękny” – plenerowe warsztaty dla dzieci w ramach Literackiego Sopotu

Literacki Sopot to festiwal organizowany co roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miasto Sopot. Czwarta edycja imprezy, która odbyła się między 20 a 23 sierpnia, obfitowała w wydarzenia kulturalne, warsztaty, spotkania literackie oraz projekcje filmów. Tematem przewodnim w tym roku została literatura czeska.

Specjalne miejsce na festiwalu zajmują zawsze wydarzenia organizowane dla dzieci. W tym roku organizatorzy zaprosili najmłodszych na warsztaty rodzinne oraz te, które dedykowane były tylko najmłodszym. „Świat jest piękny” to tytuł zajęć dla dzieci, poprowadzonych przez Annę Uzarczyk. Inspirację do zabaw stanowiła historia Cieszka – syna ogrodnika, bohatera książki „Ucieszki Cieszka” Zdenka Svěráka.

Cieszko to wesoły chłopiec, którego perypetie wywołują uśmiech nawet na najbardziej ponurych twarzach. Zajęcia ruchowe i plastyczne poprowadzone pod okiem profesjonalnych animatorów miały przenieść dzieci do fascynującego świata wyobraźni, w którym Cieszko i jego przyjaciele przeżywają różnorodne przygody. O tym, że świat jest piękny dzieci przekonała również wspaniała pogoda przy której odbyły się plenerowe warsztaty Literackiego Sopotu.

Oceń