Together Magazyn » Aktualności » Koncert familijny pt. „Taneczny świat Chopina”

Koncert familijny pt. „Taneczny świat Chopina”

19 kwietnia w Filharmonii Bałtyckiej odbyło się kolejny koncert familijny pt. „Taneczny świat Chopina”. Spektakl skierowany do rodziców i najmłodszych to wspaniałe widowisko stworzone przez Balet Dwrorski „Cracovia Danza” z okazji obchodów Roku Chopinowskiego.

Od 2010 r. spektakl zaprezentowany został na całym świecie ponad kilkadziesiąt razy. Zdobył popularność w Europie, Chinach i Japonii. Pokaz, stworzony przez jedyny w Polsce zespół tańców historycznych, łączy ruch, muzykę i projekcje multimedialne – wszystko inspirowane twórczością Fryderyka Chopina, który znany był nie tylko jako wybitny kompozytor, ale i świetny tancerz.


Choreografia w którą włączono tradycyjne tańce Polskie oraz te znane na całym świecie, stała się swoistą podróżą przez europejskie salony, na których Chopin pozwalał poznać światu siebie i własną twórczość. Zabrzmiały więc walce, mazurki, kujawiaki i oberki – wszystko oprawione dźwiękami fortepianu. Misternie wykonane kostiumy z epoki, dynamiczne układy i porywająca muzyka porwały zarówno dzieci jak i rodziców. Wszyscy przenieśli się do świata w którym żył, tworzył i marzył Fryderyk Chopin. Trudno o bardziej zapadającą w pamięć edukacyjną przygodę – która pozwala nie tylko poznać, ale i poczuć nastrój, charakter i kontekst w jakim była komponowana muzyka, która jest chlubą polskiej kultury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z koncertu:

Koncert familijny pt. „Taneczny świat Chopina”

Oceń