Together Magazyn » Kultura » Kila propozycji „kulturalnych” dla rodziców

Kila propozycji „kulturalnych” dla rodziców

DOBRA KSIĄŻKA

sprzedaj-lodowke-i-jedz-dookola-swiata-SPRZEDAJ LODÓWKĘ I JEDŹ DOOKOŁA
ŚWIATA

Przedstawiona w książce historia pokazuje, że marzenia są po to, żeby je spełniać i że każdy z nas może wyruszyć w drogę ku swoim pragnieniom. Jest to historia Kacpra Godyckego-Ćwirko – człowieka, który marzył i który umiał swoje marzenia spełnić. Była w jego marzeniach pasja i odwaga, a w nim samym – siła, która pozwoliła je zrealizować. Ruszył w świat prosto zza biurka korporacji, po zaledwie 9 dniach przygotowań, by uczynić swoje życie szczęśliwszym i lepszym.

WYDAWNICTWO ZWIERCIADŁO

 

biegaczkaBIEGACZKA

Pewnego dnia przewidywalne i spokojne życie 104-letniej, mieszkającej w domu opieki Aggie zostaje zakłócone. Dwoje młodych ludzi zabiera starszą panią w podróż, podczas której ożyją jej wspomnienia o życiu – o licznym rodzeństwie, życiu na farmie, rodzinnych sekretach, zdobywaniu samodzielności, a przede wszystkim o jej wielkiej pasji do biegania, która dawno temu zaowocowała zdobyciem dla Kanady złotego medalu na igrzyskach olimpijskich.

WYDAWNICTWO W.A.B.

 

DOBRY FILM

DAR_plakatDAR

Mroczny thriller o grzechach przeszłości, które wracają w najmniej spodziewanym momencie. Młode małżeństwo kupuje wymarzony dom, by w nim rozpocząć nowe życie. Przyszłość rysuje się w pięknych barwach, szczególnie że za kilka miesięcy na świat ma przyjść ich wymarzone dziecko. Spotkany przypadkiem dawny kolega Simona staje się nowym przyjacielem domu. Jest tak miły, że przesyła czasem drobne podarunki, które z czasem stają się niepokojące, a potem przerażające…

NA FILM ZAPRASZA SIEĆ KIN MULTIKINO

 

DOBRA WYSTAWA

plakat

EFEKTY UBOCZNE

Prezentowane na wystawie zdjęcia Kacpra Kowalskiego, wielokrotnie nagradzanego artysty z Gdyni, przedstawiają efekty działalności człowieka – widziane z perspektywy lotu ptaka. Zdjęcia zostały wykonane przez fotografa-pilota podczas lotów paralotnią i prezentują krajobrazy stworzone przez człowieka i naturę. Projekt został nagrodzony w tegorocznym Word Press Photo. Wystawę można obejrzeć w Muzeum Miasta Gdyni.

 

BIURO_SNOW

BIURO SNÓW ZAGUBIONYCH

Większość z nas przynajmniej raz w życiu chciała zatrzymać sen. Dzięki niezwykłej przestrzeni autorstwa polskiej artystki z Paryża, Elżbiety Jeznach – stało się to możliwe. W Biurze Snów Zagubionych zamknięte w sześcianach znaczeń, zagubione między obłokami poduszek, pod czułą opieką Sióstr Drzemiących, skryły się nasze senne marzenia. Na wystawę zaprasza Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

 

Oceń