Together Magazyn » Gdynia » „Wymiennikownia” – miejsce inspiracji, dla niesamowitych ludzi

„Wymiennikownia” – miejsce inspiracji, dla niesamowitych ludzi

„Wymiennikownia” to miejsce na mapie Gdyni, które jest oryginalne nie tylko ze względu na swoją nazwę. Przestrzeń w budynku dawnej wymiennikowni ciepła przy ulicy Kartuskiej 20B spełnia teraz inną funkcję.

Można się tutaj wymienić: znajomościami, doświadczeniami, pasjami i pomysłami. Jest to miejsce spotkań, nauki i odpoczynku. W „Wymiennikowni” organizowane są różnego rodzaju warsztaty i eventy, w których udział mogą wziąć wszyscy, którzy chcą się rozwijać i w miłej atmosferze spędzić czas. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty artystyczne, nauka gry na instrumentach muzycznych, lekcje fotografowania i gotowania, treningi siłowe, lekcje tańca, planszówkowe rozgrywki czy nocne projekcje filmowe to tylko część propozycji zajęć, których oferta stale się poszerza. Tematyka organizowanych zajęć jest dopasowana do aktualnych potrzeb i trendów. W „Wymiennikowni” mile widziane są osoby z ciekawymi pomysłami i umiejętnościami, które chciałyby nie tylko zostać uczestnikami warsztatów, ale także je prowadzić. Wszyscy, którzy mają pomysł na organizowanie zajęć i chcą nauczyć czegoś innych, ale nie mają ku temu odpowiedniego miejsca są tutaj mile widziani. „Wymiennikownia” to także sale prób początkujących zespołów muzycznych.

Ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu jest organizowana przez „Wymiennikownię” gra „Gdyńskie GRAsowanie”. Celem gry jest pokazanie uczestnikom ciekawych i nietypowych miejsc w Gdyni i zainspirowanie do udziału w wydarzeniach organizowanych w mieście.

Formalnie „Wymiennikownia” zarządzana jest przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia (Dział Innowacji Społecznych), a realizowane działania finansowane są z budżetu miasta Gdyni.

wymiennikownia_plakat

Oceń