Together Magazyn » Aktualności » Koncert „Muzyczne Podróże” Chóru Festiwalowego SSW Mundus Cantat

Koncert „Muzyczne Podróże” Chóru Festiwalowego SSW Mundus Cantat


21 czerwca w Domu Kultury Psm w Gdańsku odbył się koncert „Muzyczne Podróże”, w którym wystąpił Chór Festiwalowy SSW Mundus Cantat. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT 2015, który trwa w Trójmieście od 20 maja.

W programie koncertu zabrzmiała zarówno muzyka ludowa, jak i popularna. Usłyszeć można było m. in. „Hallelujah” Leonarda Cohena i „No i jak tu nie jechać” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Wykonujący utwory chór jest laureatem wielu nagród, a jego dyrygentką jest Wiktoria Batarowska z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Podczas Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT 2015 do Trójmiasta przyjechały chóry z Filipin, Chin, Szwecji, Danii, Norwegii, Słowacji, Litwy, Łotwy oraz Polski. Założeniem organizatorów wydarzenia było dotarcie do przypadkowego słuchacza i pokazanie mu, że śpiewanie w chórze może być pasjonujące i nie ma nic wspólnego z nudą.

W trakcie spotkania odbyła się zbiórka datków na rzecz akcji „Mała Polska w Nepalu”, której celem jest odbudowa 16 nepalskich domów w miejscowości Dumre, które trzęsienie ziemi całkowicie zniszczyło. Organizatorzy chcę, żeby w Dumre powstała Mała Polska, gdzie powiewająca biało-czerwona flaga, będzie przypominała mieszkańcom o pomocy Polaków.

Koncert był współfinansowany ze środków Miasta Gdańska, a Patronat Medialny nad wydarzeniem objął „Magazyn Together – rodzinna strona Trójmiasta”.

Oceń