Dnia 11 czerwca 2018 już po raz XII Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Gdańsku zorganizował Galę z okazji Pomorskiego Dnia na Rzecz Godności Osób Niepełnosprawnych, pod hasłem „Rodzina Blisko Nas”. Uroczystość, podobnie jak w latach ubiegłych, odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 2 w Gdańsku od wielu lat organizuje uroczystości związane z obchodami tych dni, promując osoby niepełnosprawne w środowisku społecznym. Staramy się przeciwdziałać Ich dyskryminacji, przełamując stereotypy oraz wskazując płaszczyzny wspólnego działania. Pragniemy, aby ludzie w pełni akceptowali Ich obecność w społeczeństwie.

Swoją obecnością zaszczycili nas m. in. Wicemarszałek Województwa Pomorskiego – pan Paweł Orłowski, Pomorska Kurator Oświaty – pani Monika Kończyk, Wiceprezydent Miasta Gdańska – pan Piotr Kowalczuk oraz Dyrektor Pomorskiego Oddziału PFRON – pan Dariusz Majorek. Na uroczystość licznie przybyli także nasi absolwenci z rodzicami, przedstawiciele placówek i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych oraz sponsorów.

Na scenie ECS mogliśmy podziwiać :

1. Występ Orkiestry Fortissimo działającej w SOSW Nr 2 w Gdańsku
2. Występ zespołu muzycznego Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia
w Gdańsku
3. „Zamieszanie w świecie bajek” – spektakl zespołu teatralnego „MIM” działającego
w SOSW Nr 2 w Gdańsku – w przedstawieniu wzięli udział wychowankowie i rodzice
4. Występ artystyczny uczennicy SOSW Nr 2 Anny Pączek
5. W rytmach Disco – etiuda muzyczno-ruchowa w wykonaniu wychowanków
i nauczycieli SOSW Nr 2 w Gdańsku
6. Prezentacje multimedialne
7. Występy zaproszonych zespołów: „W Starym Stylu”, oraz „Detko Band”.

W trakcie imprezy odbyła się aukcja charytatywna , którą poprowadziła pani Anna Masztalerz-Gajda – przedstawiciel Sopockiego Domu Aukcyjnego, wystawa prac plastycznych naszych Wychowanków oraz prezentacja fotografii rodzinnych przygotowanych przez panią Katarzynę Florczak.

Mamy nadzieję że impreza przyczyniła się do poprawy wizerunku osób niepełnosprawnych w społeczeństwie, nawiązania dobrych relacji, empatii i wzajemnego szacunku oraz dała wsparcie emocjonalne i wartościujące dla rodzin osób niepełnosprawnych.

Polacane:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany