Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Kalosze dla Twojej małej księżniczki

Kalosze dla Twojej małej księżniczki

Wiosna lub jesień to pory roku, w których kalosze dla naszej pociechy powinny być jednym z podstawowych rodzajów obuwia. Dlaczego? Bo tradycyjne trampki nie są dobrym wyborem butów w momencie, kiedy za oknem jest mokro. A zabawa na dworze dla małego dziecka jest bardzo ważna.

Ruch jest istotny z perspektywy zdrowotnej. Dziecko bawiące się na świeżym powietrzu utrzymuje prawidłową wagę, a także zdrowy kręgosłup. To także wzmocnienie odporności na zarazki. Jesień czy wiosna, kiedy to następują roztopy, nie jest powodem, aby rezygnować z zabawy, szczególnie jeśli nasza córeczka uwielbia tego typu aktywność.

Co jednak zrobić, aby naszej małej księżniczce nie przemakały buty? Wybrać kalosze! Tych na rynku jest bardzo szeroka gama i powinny stać się podstawowym rodzajem obuwia, które posiadamy w szafie.

Zadbaj o rozmiar

Bardzo ważne jest, aby kalosze dla dziewczynki, podobnie jak inne obuwie, były dobrze dobrane. Zalecane jest, aby pozostawić od około centymetra, do półtora centymetra luzu, gdyż dziecku rośnie stopa.

Większy luz w bucie może powodować dwa problemy. Po pierwsze może boleśnie obcierać stópki, a po drugie dziecko może czuć się w butach niestabilnie.

Kalosze dla dziewczynki? Od koloru przez fason!

Wiesz, że istnieją kalosze z ocieplaczem oraz bez? A także te ze ściągaczem, są też kalosze niskie, wysokie, takie do połowy łydki, nieco za nią, a także króciutkie do kostki. O dostępności kolorystycznej także warto wspomnieć.

Wspomniany ocieplacz można wyjąć w kilku rodzajach kaloszy. Ten model nada się na pewno na zimniejsze dni. Ten ze ściągaczem dodatkowo zabezpiecza przed nalaniem się wody do środka. Wiosną, szczególnie tą ciepłą, sugerowane są buciki niskie, które sprawdzą się także podczas deszczowego lata.

Najbardziej uniwersalnym kaloszem jest ten czarny, który pasuje do wszystkiego, ale w ofercie sklepu eobuwie znajdziemy m.in. dwukolorowe, bardzo stylowe kalosze Melissa, kultowe Huntery, w których często można spotkać gwiazdy ekranu oraz najróżniejsze wersje popularnej marki Crocs. Są też Chipmunks, z wzorami postaci z bajek.

Ważne, aby zainwestować w dobrą jakość kaloszy, bo te mają przecież chronić nasze dziecko przed wilgocią. Oszczędność kilkudziesięciu złotych może niestety przerodzić się w pęknięcia na łączeniach i przepuszczanie wody.

Oceń