Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak efektownie przystroić salę weselną?
photo--aefccefc

Jak efektownie przystroić salę weselną?

Organizacja ślubu i wesela to ogromne wyzwanie dla każdej pary młodej. Najtrudniejszym jej elementem okazuje się natomiast wybór odpowiednich dekoracji. Girlandy balonowe, kwiaty, kolorowe konfetti, lampki – na co warto postawić? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Ślub – najważniejszy dzień w życiu

Ślub to dla większości par najważniejszy dzień ich wspólnego życia. Po długich tygodniach przygotowań wreszcie mogą uczcić swoją miłość i ogłosić światu, że od tego dnia są małżeństwem. Współczesne polskie śluby wciąż świętuje się hucznie. Nawet w dobie pandemii koronawirusa standardem są przyjęcia weselne na 100 gości. Zapraszamy zarówno najbliższych, przyjaciół, jak i nieco dalszą rodzinę. Nie zawsze pary decydują się na ślub kościelny. Coraz więcej jest bowiem również ślubów cywilnych. Wesele najczęściej pozostaje jednak niezmienione. Bawimy się do białego rana przy suto zastawionych stołach, a także spożywamy prawdziwe morze alkoholu. Marzeniem każdej młodej pary jest zatem to, by ich goście zapamiętali tę imprezę do końca życia. Robi się to na wiele sposób. Poza licznymi atrakcjami i dobrą muzyką kluczowy jest również wystrój sali weselnej. Girlandy balonowe, takie jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_DEKORACJE-I-NAKRYCIA-STOLU_Balony_Girlandy-balonowe-1006.html, kwiaty, ozdobne lampiony, piękna zastawa – to wszystko tworzy wyjątkowy klimat.

Aranżacja sali – nowocześnie czy klasycznie?

Najczęściej pary decydują się na urządzenie sali weselnej w ściśle określonym stylu. Popularny jest dzisiaj na przykład boho, styl rustykalny oraz glamour. Pierwsze dwa są bardziej klasyczne. Dużo w nich roślin, w tym oryginalnych kwiatów, a także naturalnych materiałów. Boho szczególnie ukochał sobie koronki, a styl rustykalny jutowe materiały. Z kolei styl glamour jest zdecydowanie bardziej nowoczesny. Kojarzy się z luksusem i elegancją. Wiele w nim świecących elementów, złota, srebrna oraz przepychu. Na pewno każdy wariant jest godny uwagi. Para młoda powinna jednak samodzielnie zdecydować, która opcja jest jej bliższa. Podjęcie tej decyzji będzie warunkowało dalsze kroki w przygotowaniach do wesela. Innego rodzaju ozdoby są bowiem popularne w odniesieniu do stylu glamour, a inne do rustykalnego. Praktycznie jedyną uniwersalną dekoracją okazują się girlandy balonowe, które są uwielbiane przez przyszłych weselników. To dodatek, który pojawia się niemal we wszystkich stylach aranżacji sali weselnej.

Jak przystroić salę weselną?

Przystrajając salę weselną należy pamiętać przede wszystkim o tym, by zastosowane ozdoby i dodatki nie były zbyt przytłaczające. Przesada i zbyt duża liczba dekoracji nie jest dobrym rozwiązaniem. Lepiej postawić na mniej ozdób, ale większych i bardziej efektownych. Popularne są chociażby wspomniane girlandy balonowe. Można z nich stworzyć ozdobną ścianę, portal albo otoczyć nimi kolumny.

Oceń