Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dom dla singla – jaki projekt warto wybrać?

Dom dla singla – jaki projekt warto wybrać?

Single nie tylko kupują kawalerki. Również wielu z nich decyduje się na wybudowanie własnego domu jednorodzinnego.

Single nie tylko kupują kawalerki. Również wielu z nich decyduje się na wybudowanie własnego domu jednorodzinnego. Niekiedy to nawet bardzie korzystne rozwiązanie niż kupno mieszkania – ceny są porównywalne. Jaki projekt warto wtedy wybrać?

Nie każdy z nas chciałby mieszkać w bloku – chociaż ma to swoje zalety, to jednak musimy też pamiętać o wadach. Zaliczają się do nich między innymi sąsiedzi stale za ścianą, brak dostępu do prywatnej zieleni, mniejsza prywatność.

Zatem wtedy, gdy interesuje cię dom, warto sprawdzić oferty już teraz – to możliwe również on-line. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wtedy, gdy chcemy wybudować dom dla singla?

Dom dla singla - Together

Fot. Projekt małego domu z Pracownia-projekty.dom.pl/male_domy.html

Projekt domu dla singla

Najczęściej singiel nie potrzebuje zbyt dużej przestrzeni, dlatego nie musimy decydować się na spory dom, który będzie również kosztowny w realizacji. Warto zainteresować się przede wszystkim domami parterowymi albo z użytkowym poddaszem. Zwykle metraż około 80-100 metrów jest wystarczający dla jednej osoby, która będzie chciała zaprosić do sobie drugą połówkę lub gości.

Zwykle w domu wystarczy jedna dodatkowa sypialnia, ale możemy również zdecydować się na projekt domu z dwoma sypialniami. Piwnica nie jest potrzebna – kotłownia i pomieszczenie gospodarcze mogą być wykonane na parterze. Gdy singiel porusza się samochodem, warto wybrać projekt z garażem w bryle budynku.

Oczywiście, gdy mamy już działkę, pamiętajmy o tym, aby dom dopasować do jej wymiarów. Przepisy budowlane wskazują, jakie odległości musimy zachować wtedy, gdy chcemy wybudować dom na swojej działce.

Gotowy projekt domu – kupisz go od ręki

Gdy także poszukujesz projektu domu dla singla, warto sprawdzić gotowe projekty domów. Do dyspozycji mamy różne propozycje – domy współczesne, tradycyjne, nowoczesne, parterowe, z użytkowym poddaszem, a także mnóstwo innych propozycji, na przykład projekty domów energooszczędnych, które są znacznie tańsze w utrzymaniu.

Gotowe projekty domów jednorodzinnych mają wiele zalet – są dostępne od ręki, dlatego nie musimy czekać na ich wykonanie, są również łatwe w doborze, ponieważ są dostępne wraz z wizualizacjami i rzutami pomagającymi w podjęciu decyzji. Także, o czym warto pamiętać, możemy taki projekt dopasować do swoich oczekiwań, a jeśli nie będzie nam odpowiadał po zakupie, możemy go zwrócić albo wymienić.

Zatem wtedy, gdy chcesz zakupić projekt domu dla singla, warto już teraz zapoznać się z propozycjami biur projektowych on-line. Na pewno znajdziesz projekt spełniający wszystkie twoje wymagania i pozwalający na wybudowanie wymarzonego domu!

Oceń