Together Magazyn » Styl życia » Jak zdrowo żywić swoje dziecko? Weź udział w konferencji

Jak zdrowo żywić swoje dziecko? Weź udział w konferencji

Konferencja „Zdrowe żywienie dzieci i młodzieży na Pomorzu” odbędzie się w dniu 19 października 2015 w O4, Olivia Business Centre w Gdańsku.

Wydarzenie skierowane jest do osób odpowiedzialnych za żywienie dzieci w placówkach oświatowych i odpowiedzialnych za edukację żywieniową. Zaproszenia otrzymali dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, dietetycy, intendenci, pracownicy stołówek, rodzice.

Podczas konferencji zostaną poruszone tematy:

  • Jak odżywiać dziecko w zgodzie z najnowszą wiedzą z zakresu żywienia człowieka.
  • Jak odżywianie wpływa na powstawanie chorób cywilizacyjnych.
  • Co się kryje w wysoko przetworzonej żywności oraz jak być świadomym konsumentem.
  • O zmianach w ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, jak wprowadzić nowe zasady w stołówkach i sklepikach.

Podczas konferencji, będzie można zjeść zdrowe przekąski,  które proponujemy wprowadzić do jadłospisów przedszkolnych i szkolnych. Będzie można porozmawiać z dietetykiem, konsultantem żywieniowym, osobami które wspierają swoim doświadczeniem w zakresie przeprowadzania zmian żywieniowych w placówkach edukacyjnych. Uczestnicy otrzymają dostęp do materiałów, które będą prezentowane podczas konferencji. Po konferencji będzie można wziąć udział w jednym z warsztatów na temat żywienia.

Konferencję organizują: Fundacja Instytut Medycyny Integracyjnej organizator kampanii Zdrowy Przedszkolak.org na rzecz naturalnej diety w przedszkolu, Stowarzyszenie Macherki oraz O4, Olivia Business Centre.

Na stronie wydarzenia można zapoznać się z programem, listą prelegentów, dowiedzieć się więcej o inicjatywie i naszych założeniach.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie:

http://zdrowezywienie.macherki.com/

Aktualności można śledzić na naszym profilu:

https://www.facebook.com/events/1613688348884319/

Oceń