Together Magazyn » Styl życia » Jakie świąteczne bieżniki na stół to najlepszy wybór? Podpowiadamy
przystrajanie stołu na święta

Jakie świąteczne bieżniki na stół to najlepszy wybór? Podpowiadamy

Świąteczny stół wymaga odpowiedniej oprawy. Większość osób wybiera w tym przypadku eleganckie obrusy, ale równie dobrym wyborem mogą być świąteczne bieżniki. To tekstylia, które po wielu latach zapomnienia ponownie wracają do łask. Mają zresztą całkiem sporo zalet. Jaki bieżnik wybrać zatem na świąteczny stół? Czym należy się w tym przypadku kierować? Czytaj dalej i poznaj nasze podpowiedzi.

Jakie zalety mają świąteczne bieżniki na stół?

Świąteczne bieżniki to naprawdę dobra alternatywa dla klasycznych obrusów. Bieżniki mogą być równie eleganckie, a przy tym prezentują się nieco lżej. Z drugiej strony można te dwa typy tekstyliów ze sobą połączyć, najlepiej na zasadzie kontrastu.

Bieżniki bywają bardzo efektowne wizualnie. Jednocześnie skutecznie chronią stół przed zaplamieniem czy porysowaniem. Na ogół nie są zbyt trudne do utrzymania w czystości. Dotyczy to przede wszystkim bieżników wykonanych z syntetycznego poliestru.

Jakie bieżniki świąteczne na stół wybrać – białe czy kolorowe?

Na rynku znaleźć można wiele ciekawych modeli bieżników na świąteczny stół – doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta sklepu internetowego https://dehome.pl/pl/c/Biezniki-swiateczne/116. Z pewnością każdy trafi więc na coś, co przypadnie mu do gustu.

Wiele osób stawia oczywiście na bieżniki białe. Trudno nie zgodzić się z tym, że są one bardzo uniwersalne. Pasują do każdej aranżacji, świetnie komponując się z zielenią choinki czy czerwonymi serwetkami. Biel to kolor bardzo elegancki, kojarzący się z czystością.

Jednak równie dobrze zdecydować się można na bieżniki świąteczne kolorowe. W przypadku świąt Bożego Narodzenia są to przede wszystkim tekstylia czerwone i zielone. Poza tym postawić można na szarości, beże lub inne barwy.

Czy świąteczne bieżniki powinny być zupełnie gładkie?

W sprzedaży dostępne są zarówno świąteczne bieżniki gładkie, jak i te pokryte różnego rodzaju wzorami. Wybór to w tym przypadku raczej kwestia indywidualnych upodobań.

Zdaniem niektórych osób gładkie bieżniki, zwłaszcza te białe, są najbardziej eleganckie. Jednak to modele ozdobione reniferami bałwankami, gwiazdkami czy choinkami mają w sobie zdecydowanie najwięcej uroku.

Trzeba pamiętać także o tym, że przy zakupie bieżnika na stół kluczowe znaczenie ma nie tylko jego design, ale i rozmiar. Trzeba go dopasować do wymiarów mebla. Bieżnik nie może być ani za duży, ani za mały. Wtedy nie spełnia w należyty sposób swojej funkcji. Idealnie, gdy jest około 40 cm dłuższy od stołu. Przed przystąpieniem do wyboru warto zatem dokładnie zmierzyć blat.

Oceń