Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Jak zasilić komputer w trakcie wypadu pod namiot?
laptop na pikniku - poznaj sposoby na zasilanie laptopa poza domem!

Jak zasilić komputer w trakcie wypadu pod namiot?

Komputer to nie tylko sprzęt wykorzystywany do rozrywki, ale również i do pracy. Wiadomo, że obecnie wiele osób wykorzystuje komputer do pracy zdalnej, pracując z różnych miejsc na świecie. A co zrobić, gdy musimy wykonać pilne zlecenie w pracy, a do tego zbliża się wypad pod namiot? W takim przypadku możemy pomyśleć o zabraniu komputera ze sobą. Oczywiście w takim przypadku musimy pomyśleć o dodatkowym zasilaniu dla komputera.

 Zasilanie dla komputera

Wyjeżdżając na wakacje do hotelu raczej nie będziemy mieli problemu z zasilaniem dla komputera. Jednak co zrobić, gdy zaplanowaliśmy wypad pod namiot? Co zrobić, gdy chcemy zorganizować małą imprezę pod namiotem, wykorzystując do tego komputer? W takim przypadku możemy wykorzystać nowoczesne stacje zasilaniaWykorzystując turystyczną stację zasilania bez problemu możemy zabrać komputer dokąd tylko chcemy. W taki sposób zapewnimy sobie szybki, a przede wszystkim bezpieczny dostęp do prądu.

 Stacje zasilania – czy naprawdę warto?

Chcąc zabrać komputer podczas wypadu pod namiot, tak naprawdę nie ma lepszej opcji zasilania niż nowoczesne stacje. Obecnie są one wykorzystywane w trakcie wypadów kamperem, podczas organizacji spotkań plenerowych, czy też imprez na świeżym powietrzu. Tam, gdzie nie ma przyłączy sieciowych, świetnie sprawdzą się turystyczne stacje zasilania. Jakie zalety ma takie urządzenie?

-można ją zabrać w dowolne miejsce,

-pozwala na szybkie ładowanie urządzeń,

-bez problemu naładuje kilka urządzeń jednocześnie,

-jest niedużych rozmiarów i stosunkowo lekka, a więc mobilna.

Mając ze sobą stację zasilania podczas wyjazdu pod namiot, tak naprawdę mamy zapewnione dostęp do energii przez cały pobyt. Koniec z zamartwianiem się o prąd, koniec szukania dostępu do gniazdka oraz problemów z wyłączeniem się sprzętu w najmniej odpowiednim momencie.

 Alternatywne metody zasilania komputera w podróży

Stacje zasilania to najlepsze, lecz nie jedyne metody zasilania komputera podczas pobytu pod namiotem. Niektórzy stawiają na bardziej ekologiczne, lecz niekoniecznie tańsze rozwiązania. Mowa o wykorzystaniu powerbanków, energii wiatru, jak i paneli słonecznych. Mając laptop z akumulatorem, możemy go naładować za pomocą powerbanku, o ile powerbank będzie posiadał funkcję ładowania takiego sprzętu. Na rynku dostępne są również specjalne turbinki przenośne, które pozwalają wykorzystać i zmienić energię kinetyczną na energię elektryczną. Z kolei jeśli mamy nadmiar słońca w okolicy, to można skorzystać z ładowarki wykorzystującej panele słoneczne.

Zabranie laptopa pod namiot to nie problem, ponieważ istnieje wiele sposobów na naładowanie baterii. Jednak zabranie komputera stacjonarnego to już większe wyzwanie. Okazuje się jednak, że mając turystyczną stację zasilania, bez problemu będziemy mogli korzystać z komputera pod namiotem. Co więcej, stacja zasilania pozwoli nam na korzystanie z wielu urządzeń jednocześnie, o ile kupimy odpowiedni model stacji. A tych obecnie w sprzedaży nie brakuje, a producenci regularnie oferują nowe i usprawnione technologicznie urządzenia w sprzedaży.

5/5 – (1 głosów)