Together Magazyn » Zdrowie » Warszawa: kto może skorzystać z metody All-on-4? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
dentysta w warszawie bada jamę ustną

Warszawa: kto może skorzystać z metody All-on-4? Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z utratą zębów, co wpływa nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na jakość życia. Jedną z metod odbudowy uzębienia są implanty zębowe, jednak ta opcja nie jest dla każdego pacjenta. Na szczęście istnieje metoda All-on-4, która zrewolucjonizowała dziedzinę implantologii. Na czym polega i kto może z niej skorzystać? Odpowiadamy!

Na czym polega metoda All-on-4?

All-on-4 to nazwa metody rekonstrukcji zębów opracowanej przez doktora Paula Maló, słynnego portugalskiego dentystę, laureata wielu nagród z dziedziny odbudowy uzębienia. Jego pomysł, aby na czterech implantach oprzeć całą konstrukcję protezy, okazał się skutecznym rozwiązaniem dla wielu pacjentów zmagających się z licznymi brakami w jamie ustnej lub całkowitym bezzębiem. Implanty wszczepiane są w szczękę lub żuchwę i stanowią fundament dla protezy stałej, która jest wyprofilowana w taki sposób, by idealnie dopasować się do kształtu twarzy oraz umożliwić swobodne jedzenie, mówienie oraz mycie zębów. 

Metoda All-on-4 – dla kogo? 

Ta innowacyjna metoda z powodzeniem może być stosowana u pacjentów w każdym wieku – u osób po 30. roku życia z dużymi brakami zębowymi, u starszych, którzy nie chcą nosić tradycyjnych protez, a nawet u tych w sędziwym wieku, którzy po prostu pragną poprawić swoją jakość życia. 

Technologia All-on-4 to również odpowiedź dla osób zmagających się z chorobą przyzębia, paradontozą czy z zębami o znacznym stopniu rozchwiania. To także dobra wiadomość dla osób, które przez wiele lat zmagały się z brakami zębowymi i pojawił się u nich zanik kostny. Dlaczego? Ponieważ przy tradycyjnym wszczepieniu implantów wiele implantologów zaleca odbudowę kości, która nie tylko powoduje spory dyskomfort, ale nigdy nie daje gwarancji powodzenia. Natomiast metoda doktora Maló pozwala na wykorzystanie minimalnej ilości kości pacjenta poprzez pozycjonowanie implantów pod kątem. Na zabieg All-on-4 w Warszawie można umówić się między innymi tutaj: https://dentalfraternity.pl/all-on-4/

Przeciwwskazania do metody All-on-4

Mimo że technologia All-on-4 została stworzona z myślą, aby jak najwięcej osób mogło z niej skorzystać, to niestety istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania. Na szczęście lista ta jest stosunkowo krótka:

  • duży zanik kości żuchwy, niemożliwy do odbudowy;
  • stany zapalne kości,
  • zbyt mało miejsca w zgryzie,
  • stany nowotworowe,
  • przeciwwskazania ogólnoustrojowe: cukrzyca, zaburzenia krzepliwości, ciąża, zażywanie niektórych leków.

Najczęściej u pacjentów stwierdza się przeciwwskazania względne, czyli takie, które można wyeliminować lub po prostu „przeczekać”. 

Wady metody All-on-4 – czy istnieją? 

Ta innowacyjna technologia zyskała uznanie wśród specjalistów z branży i została okrzyknięta jednym z największych przełomów w dziedzinie implantologii. Jednak cena metody All-on-4 to najczęstszy powód, przez który pacjenci rezygnują z leczenia. Nie da się ukryć, że kompleksowa odbudowa uzębienia wymaga sporych nakładów finansowych. Ostateczny koszt uzależniony jest między innymi od budowy implantów, rodzaju materiałów, z jakich zostały wykonane oraz konieczności wykonania dodatkowych zabiegów. Ceny zaczynają się od ponad 20 tysięcy złotych, a ostateczny koszt ustalany jest na pierwszej wizycie konsultacyjnej z implantologiem, który przeprowadza dokładny wywiad lekarski i wykonuje niezbędne badania. 

Warto jednak pomyśleć, że metoda All-on-4 to inwestycja nie tylko w zdrowie, ale także w poprawę jakości życia. Wystarczy tylko jeden dzień, by zmienić swój uśmiech na zawsze. 

Oceń