Together Magazyn » Aktualności » Jak wybrać Konto dla Młodych w banku?
photo--efbf

Jak wybrać Konto dla Młodych w banku?

Młodzi, którzy najczęściej wciąż się uczą lub studiują, mogą założyć swoje pierwsze konto, by nauczyć się zarządzać pieniędzmi. Korzystanie z Konta dla Młodych jest najczęściej bezpłatne i bardzo proste. Jakie Konto dla Młodych wybrać i na co zwrócić uwagę?

Konta dla Młodych – czym się wyróżniają?

Konta dla Młodych to rachunki bankowe przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat, które często stawiają pierwsze kroki na rynku pracy i wciąż się uczą lub studiują. Konto dla Młodych to okazja do nauki zarządzania pieniędzmi czy generowania pierwszych oszczędności. Jakie powinno być konto dla młodych? Poznaj najważniejsze cechy rachunku dla młodych dorosłych.

 • Darmowa obsługa. Jakie Konto bankowe dla Młodych jest najchętniej wybierane? Przede wszystkim takie, które jest darmowe. To zdecydowanie podstawowy czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Młodzi nie mają zazwyczaj pokaźnych funduszy, więc czynności, takie jak wykonywanie przelewów, wypłacanie gotówki z bankomatów czy obsługa rachunku bankowego powinny być darmowe.
 • Mobilne rozwiązania. Zastanawiasz się, jakie Konto dla Młodych jest najwygodniejsze? Zdecydowanie takie, które jest mobilne, a wszystkie formalności można załatwić bez wychodzenia z domu – przez telefon, aplikację czy stronę internetową.
 • Błyskawiczne przelewy i płatności BLIKIEM zyskały na znaczeniu – młode osoby cenią sobie możliwość szybkich płatności. To duża wygoda i ułatwienie – możesz płacić szybko i sprawnie, gdziekolwiek jesteś.
 • Nauka zarządzania pieniędzmi. Konto bankowe pozwoli młodym dorosłym śledzić swoje wydatki i planować budżet. To także szansa na odkładanie drobnych kwot i generowanie oszczędności. Posiadanie konta bankowego może być pomocne w kryzysowych sytuacjach, kiedy młoda osoba potrzebuje trochę gotówki – wówczas rodzice szybko mogą przekazać daną kwotę.

Jakie Konto bankowe dla Młodych wybrać?

Nie wiesz, na jakie Konto dla Młodych postawić? Najważniejsza jest darmowa obsługa rachunku i wygodne, mobilne rozwiązania idealne dla młodych. Prześledź z nami nowoczesne Konto dla Młodych w PKOBP i poznaj jego zalety!

 • 0 zł za prowadzenie konta. Obsługa konta jest darmowa, za przelewy i wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie nic nie płacisz. Korzystanie z karty debetowej masz za 0 zł, jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz 4 transakcje bezgotówkowe (w przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł).
 • Płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKIEM to duża wygoda – możesz płacić wygodnie, gdziekolwiek jesteś.
 • Karta debetowa ma funkcję wielowalutową. Lubisz podróżować? Z kartą debetową do Konta dla Młodych w PKOBP możesz wypłacać gotówkę z bankomatów za granicą, dokonywać płatności (również w internecie) bez prowizji za przewalutowanie.
 • Usługa Autooszczędzanie to idealne rozwiązanie dla młodych osób, które chcą odkładać niewielkie sumy pieniędzy i oszczędzać. Autooszczędzanie pozwala odkładać pieniądze na przykład podczas płatności za zakupy.
 • Preferencyjny Kredyt Studencki umożliwia otrzymanie finansowania na atrakcyjnych warunkach z dogodnymi ratami, a najlepsi studenci mają szansę na umorzenie spłaty części kredytu.

Konto dla młodych, czyli konto na selfie PKO – jak założyć?

Konto dla Młodych w PKO BP możesz założyć w kilka chwil, korzystając z aplikacji, serwisu internetowego iPKO czy strony internetowej pkobp.pl. Popularne PKO konto na selfie możesz założyć w pełni za pośrednictwem aplikacji mobilnej – wygodnie i bez wychodzenia z domu. Co trzeba zrobić?

 1. Pobierz aplikację IKO.
 2. Wybierz rodzaj konta, które chcesz otworzyć.
 3. Uzupełnij dane kontaktowe i zaznacz niezbędne zgody.
 4. Zrób zdjęcia dowodu osobistego i zrób sobie selfie, by potwierdzić tożsamość.
 5. Złóż wniosek i gotowe!
Oceń