Together Magazyn » Aktualności » Sięgnij po sprzęt fitness i rozszerz swój zestaw ćwiczeń

Sięgnij po sprzęt fitness i rozszerz swój zestaw ćwiczeń

Jeżeli sądzisz, że ćwiczenia wykonywane w domu są mniej efektywne, czas zrewidować ten pogląd. Zima jest na to tym lepszym momentem, że domowe treningi pozwolą Ci uniknąć zastoju w ćwiczeniach.

Proste sprzęty mogą wiele zmienić

Czy zwykły zestaw ćwiczeń można mocno rozbudować za pomocą bardzo prostych przyrządów? Zdecydowanie tak – i to naprawdę solidnie. Świetnym tego przykładem są ekspandery i taśmy oporowe, które pozwalają dodać do ćwiczeń rozciągających mięśnie element siłowy.

Mało tego, przyrządy te mogą ułatwić pracę nad partiami mięśniami, które często są zaniedbywane. Przykład? Ekspander w formie małego pierścienia (lub taśma obwiązana w mały okrąg) założony na nogi na wysokości kostek, świetnie sprawdzą się do trenowania mięśni głębokich. Jak? Poprzez ćwiczenie, w trakcie którego leżąc na boku powoli podnosisz nogę i chwilę trzymasz na maksymalnym oporze, a po wykonaniu serii zmieniasz stronę.

Obciążenia podniosą poziom trudności

Innym świetnym przykładem są obciążenia zakładane na nadgarstki i kostki. Nie muszą być ciężkie, czasem wystarczy 0,5-1,0 kg (choć niektórzy sięgają po dwukilowe). Po ich założeniu znane już ćwiczenia typu pompki lub brzuszki, stają się nieco trudniejsze – oczywiście jeśli wykonujemy je dłuższymi seriami. Naprawdę warto to przetestować!

Osoby bardziej zaawansowane mogą też pomyśleć o kamizelkach obciążeniowych. Tu jednak warto zaznaczyć istotną rzecz. Nieprawidłowo użyta kamizelka może przeciążać mięśnie pleców, co jest wysoce niewskazane. Zanim skorzystasz z tego konkretnego sprzętu, skonsultuj to z kimś rozeznanym w temacie fizjologii.

Inne możliwości? Jak najbardziej!

Przyrządów jest naprawdę wiele i przeglądając sprzęt do fitness w prosportowy.pl łatwo zainspirować się do zupełnie nowych ćwiczeń, z wykorzystaniem takich urządzeń, jak twister, wałki do brzuszków, czy piłki gimnastyczne. Warto się im przyglądnąć i co jakiś czas uzupełniać domowy „arsenał” akcesoriów sportowych – choćby po to, by nie popaść w rutynę przy wykorzystaniu dotychczasowego zestawu ćwiczeń.

Oceń