Strona główna » Art. zewnętrzny » Jak stworzyć modną łazienkę – ponadczasowe akcesoria łazienkowe
photo--

Jak stworzyć modną łazienkę – ponadczasowe akcesoria łazienkowe

Moda i trendy nieustannie się zmieniają. W jednym sezonie coś jest modne i popularne, a już w kolejnym wyparte przez zupełnie inny rodzaj akcesoriów. Również trendy wnętrzarskie charakteryzują się bardzo dużą dynamiką. Projektanci proponują coraz to nowsze rozwiązania, za którymi czasem trudno nadążyć. Chcąc przeprowadzić remont swojej łazienki, chcemy, aby przestrzeń spełniała nasze oczekiwania przez wiele lat. Warto więc wiedzieć, jak to zrobić i na jakie akcesoria się zdecydować, aby łazienka miała ponadczasowy wystrój.

modnalazienka

Remont łazienki 

Remont łazienki jest niezwykle uciążliwy, a także bardzo kosztowny, dlatego nie przeprowadza się go zbyt często. Osoby, które chcą się cieszyć modnym wnętrzem przez lata, powinny przede wszystkim postawić na ponadczasowe rozwiązania, które zawsze są w trendach! Łazienki powinny być urządzone w taki sposób, żeby można było z nich łatwo i przyjemnie korzystać. Warto wyposażyć ją w sprzęty i elementy, które będą trwałe i wytrzymałe. Najważniejsze decyzje należy podjąć na etapie projektowania. Jest to bardzo ważne. Duże znaczenie ma dobór sprzętów, a także mebli i wszelkich akcesoriów. Oprócz kwestii funkcjonalnych należy wziąć pod uwagę aspekty techniczne oraz wizualne. 

Z pomocą przychodzi kolekcja HOME od marki Sinsay z ponadczasowymi oraz zgodnymi z trendami dodatkami do łazienki w atrakcyjnych cenach!

Minimalizm 

Jednym ze stylów, który nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie się świetnie prezentował, jest minimalizm. Zakłada on wykorzystanie prostych kształtów, a także wykorzystanie we wnętrzach jedynie najpotrzebniejszych sprzętów. Krótko mówiąc: im mniej, tym lepiej. Nie warto stawiać na bogate zdobienia, zaawansowane dekoracje czy nachalne wzory, które bardzo przykuwają uwagę. W tego typu łazienkach bazą jest przede wszystkim naturalne wykończenie. Meble zachwycają funkcjonalnością, a także prostotą. Dobrym rozwiązaniem jest wybór mebli drewnianych, których ciepłe tony idealnie ocieplają chłodną kolorystycznie przestrzeń. 

Minimalizm nie oznacza jednak nudy. Dobrze dobrane dodatki, nawiązujące do obecnie panujących trendów, pozwolą odmienić wnętrze. Detale mają znaczenie, dlatego akcesoria takie jak dozownik do mydła, pojemnik na szczoteczkę do zębów czy szczotka toaletowa warto wybierać świadomie, nie pozwalając, aby przypadek decydował o ostatecznym charakterze łazienkowego wnętrza.

modnalazienka

Biała łazienka 

Uniwersalnym rozwiązaniem jest także biała łazienka. Biel otwiera wiele możliwości aranżowania wnętrza za pomocą dodatków. Na jej tle każdy może prezentować się korzystnie, o ile oczywiście ich dobór jest przemyślany. Dywaniki łazienkowe, pojemniki, w których można przechowywać wszelkie akcesoria czy ręczniki w tej samej kolorystyce dodadzą wnętrzu spójności. 

Zmieniając wnętrze przy użyciu dodatków, warto wybrać te spójne kolorystycznie, a także pomyśleć o mocniejszym akcencie kolorystycznym. Biała łazienka przełamana jaśniejszymi czy ciemniejszymi detalami optycznie będzie sprawiała wrażenie większej niż jest w rzeczywistości.

Retro

Jednym ze stylów, który będzie aktualny przez lata, jest styl retro. W tym wypadku jak najbardziej dozwolone są zdobione elementy czy stylizowane dodatki i to na nich często właśnie opiera się cała aranżacja wnętrza. Warto jednak postawić tu także na proste akcenty, takie jak dywaniki łazienkowe czy miękkie ręczniki, które idealnie przełamią z założenia bogate w dodatki  wnętrze.

Styl skandynawski 

Dużą uniwersalnością charakteryzuje się również styl skandynawski. Wpisana w niego duża prostota oraz zamiłowanie do natury umożliwiają dowolną zabawę akcesoriami. W łazienkowych przestrzeniach czerpiących ze stylu skandynawskiego nawet najprostszy dodatek sprawi wrażenie tego, który idealnie dopełnia charakteru całego wnętrza.

modnalazienka

Zabawa wnętrzem

Możliwości aranżacji łazienki jest wiele, można wybrać jeden konkretny styl, mieszać je, bawić się nimi, ale bez względu na to jaki wybór okaże się tym ostatecznym, żaden nie obejdzie się bez sięgnięcia po dodatki. Dodatki, które nie tylko wzbogacą walory estetyczne, ale są również nieodzownym elementem każdej łazienki ze względu na ich użyteczność. Skoro więc pewne akcesoria w łazience muszą być, wskazane jest, aby były one nie tylko jakościowo dobre, ale także wzbogacały swoją estetyką aranżowane wnętrze.

Oceń