Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Gruszki bokserskie – jak wybrać odpowiednią?
zobacz jak wybrać najlepszą gruszkę bokserską

Gruszki bokserskie – jak wybrać odpowiednią?

Przede wszystkim podczas treningu bokserskiego, choć nie tylko, przydają się gruszki bokserskie. Czy warto je wybierać mając do dyspozycji worek bokserski? Okazuje się, że tak, bo za pomocą gruszki można ćwiczyć jeszcze efektywniej, przede wszystkim szybkość, koordynację i celność wyprowadzanych ciosów. Jak właściwie dobrać ten treningowy przyrząd?

Gruszki bokserskie – zalety stosowania podczas treningów

Korzystając z akcesorium treningowego, jakie stanowią gruszki bokserskie, można liczyć na przeprowadzenie bardziej zaawansowanych treningów. To świetny sposób na doskonalenie techniki, pracę nad celnością ciosów, naukę koordynacji oraz szybkości.

Gruszki treningowe szybkościowe mogą być uzupełnieniem treningów, podczas których wykorzystywane są worki bokserskie.

Gruszki treningowe – modele podwieszane czy stojące?

Wśród gruszek treningowych można znaleźć zarówno modele podwieszane, jak i stojące. Która opcja będzie lepszym wyborem?

Podwieszane gruszki do treningów bokserskich dają duże pole do popisu pod względem montażu. Nie wymagają bowiem miejsca na podłodze, dlatego od osoby ćwiczącej zależy, w jaki sposób i gdzie zorganizuje ona miejsce do ćwiczeń.

Więcej możliwości treningowych zapewniają gruszki stojące, czyli umieszczone na specjalnej platformie. Można również postawić na model stojący, który pozwala na regulację wysokości gruszki treningowej. Atutem tego przyrządu jest jego mobilność oraz brak konieczności wiercenia w suficie, co jest niezbędne w przypadku wyboru wersji podwieszanej.

Gruszki do boksowania – najważniejsze parametry

Wybierając gruszki do boksowania należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Bardzo ważna jest waga gruszki, od której zależą efekty podejmowanych treningów. Lekkie gruszki sprawdzają się podczas pracy nad koordynacją ruchową i szybkością. Cięższe modele pozwalają pracować nad techniką, m.in. zadawanych ciosów.

Podobnie rzecz się ma z wielkością gruszki – ta o sporych rozmiarach daje szansę na ćwiczenie ciosów, natomiast mniejsza sprawdza się w trakcie pracy nad szybkością.

Zwróć uwagę na jakość

Duże znaczenie ma również jakość wykonania oraz zastosowane materiały. Niezależnie od wybranego modelu gruszka bokserska będzie intensywnie eksploatowana. Powinna zatem być wytrzymała i odporna na uszkodzenia, co są w stanie zagwarantować np. gruszki wykonane z wysokiej jakości skóry.

Do tego mocne szwy i bawełniany podkład, który stanowi dodatkową ochronę. Dobrze jest również zwrócić uwagę na to, czy gruszka jest zszyta na stałe, czy posiada wiązane zamykania. Ta druga wersja pozwala na wymianę dętki, jest zatem bardziej praktyczna.

Zwracając uwagę na powyższe parametry, wymiary oraz sposób wykonania, uda się znaleźć gruszkę bokserską, która wpłynie na efektywny, komfortowy i bezpieczny trening. 

Oceń