Strona główna » Art. zewnętrzny » Jak pielęgnować krzesła balkonowe i tarasowe?
photo--fcff

Jak pielęgnować krzesła balkonowe i tarasowe?

Wszystkie meble pozostawione na zewnątrz wymagają okresowego czyszczenia, aby usunąć z nich zgromadzony brud, liście oraz kurz. O czym jednak koniecznie trzeba pamiętać, podczas wykonywania tego typu czynności?

Jak zaplanować czyszczenie krzeseł na balkon oraz tarasowych?

Jednym z najważniejszych kryteriów jest to, z czego dokładnie krzesła balkonowe zostały wykonane. Złotą zasadą jest więc unikanie agresywnych środków czyszczących, które mogą naruszyć powłoką nakładaną, np. na malowaną proszkowo stal. Z tego też powodu najbezpieczniejszym wyborem jest zazwyczaj po prostu woda z delikatnym środkiem czyszczącym, a także ściereczka z mikrofibry.  Eksperci od designu są zgodni, że meble ogrodowe nie muszą do siebie pasować, wręcz przeciwnie. Duże, dopasowane zestawy mebli są niemodne, a mieszanie ich w celu stworzenia warstwowych, znośnych i osobistych mebli na patio.

Czyszczenie balkonowych krzeseł krok po kroku

Kluczowe w przypadku takich czynności jest przede wszystkim to, aby wykonywać je regularnie. Nagromadzony brud może głęboko wniknąć w strukturę krzeseł tarasowych i tym samym utrudnić ich czyszczenie. Dodatkowo wskutek działania słońca, wokół zanieczyszczeń mogą pojawić się wypłowiałe miejsca. Najlepiej więc kilka razy w roku wyczyścić dokładnie krzesła balkonowe i tarasowe przy użyciu wody i następnie spłukać zanieczyszczenia obfitą ilością wody. Jeśli mamy do dyspozycji ogród, przydatne może być skorzystanie także z myjki ciśnieniowej, która ułatwi cały proces.

Krzesła idealnie dopasowane do stylistyki ogrodu

Wybór krzeseł balkonowych czy ogrodowych nigdy nie powinien być przypadkowy, najlepiej bowiem, aby takie meble tworzyły spójną całość z pozostałymi elementami wykończenia domu. W przypadku minimalizmu, najlepiej sprawdzą się warianty o prostych kształtach, a także w kolorach szarości lub antracytu. Do domu z elementami z drewna lepiej sprawdzą się natomiast krzesła ogrodowe z rattanu, a także wikliny.

Pielęgnacja balkonowych i tarasowych krzeseł musi być przede wszystkim regularna. Wszystko po to, aby uniknąć nagromadzenia się brudu, który później może okazać się zdecydowanie trudniejszy do skutecznego usunięcia. Wybieraj sposoby zgodne z materiałem, które ułatwią Ci czyszczenie. Postaw na sprawdzone rozwiązania. 

Oceń