Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zalety wózka spacerowego typu parasolka

Zalety wózka spacerowego typu parasolka

Rodzice spodziewający się dziecka muszą się liczyć z wieloma wydatkami, dlatego warto z wyprzedzeniem zacząć stopniowo kupować najpotrzebniejsze rzeczy. O ile bowiem bez niektórych akcesoriów można się obejść, to część rzeczy jest po prosu niezbędna, aby zapewnić odpowiedni komfort dziecku oraz jego rodzicom.

Przykładem takiego zakupu jest wózek do spacerów, który pozwoli uzyskać bezpieczeństwo i wygodę dziecku podczas spaceru niezależnie od panującej w danym momencie pogody. Dzięki odpowiednim wymiarom oraz niewielkiej wadze, z zabraniem takiego wózka nie będzie miała problemów żadna mama. Korzystając z niego można uprzyjemnić każdą wycieczkę, niezależnie od tego czy jest to codzienny spacer po zakupy czy też dłuższa wyprawa do parku.

Zalety wózków spacerowych

Podstawową zaletą wózków spacerowych (powszechnie nazywanych spacerówkami) jest wygodne siedzisko, które posiada otwarcie od przodu. Jest to więc o wiele praktyczniejsze rozwiązanie niż te, które można spotkać w innych rodzajach wózków. Dodatkowo porządna spacerówka powinna posiadać specjalne pasy, które zabezpieczą dziecko przed wypadnięciem podczas spaceru. Wózki spacerowe wyposażone są również w oparcie dla stóp malucha, aby dziecko mogło cieszyć się jak największym komfortem. Do niedawna były one projektowane przede wszystkim jako czterokołowe wózki, ale obecnie coraz większą popularnością cieszą się modele z trzema kołami. W wielu modelach wózków spacerowych możliwe jest przestawienie układu z siedzącego na leżący, który lepiej sprawdzi się w przypadku małych dzieci.

Jaki wózek wybrać dla małego dziecka?

Wybór wózków spacerowych jest naprawdę duży. Na początek rodzice nie powinni jednak skupiać się na kolorze czy też wzorach znajdujących się na wózku, ale na wybraniu modelu odpowiedniego dla dziecka. Niektóre wózki zostały zaprojektowane z myślą o naprawdę małych dzieciach, natomiast inne lepiej się sprawdzą w przypadku tych pociech, które potrafią już samodzielnie siedzieć. Następnie można skupić się na odpowiadającym rodzicom designie oraz przewidzianych przez producenta opcjach wyregulowania wózka. W celu dokonania zakupu, z którego przez długi czas będą zadowoleni rodzice, a jednocześnie będzie ono odpowiednie dla ich dziecka, dobrze jest również zastanowić się nad konkretnym rodzajem wózka, który planuje się kupić. Rodzice planujący zakup wózka spacerowego mogą również przebierać w modelach wyposażonych na przykład w specjalne budki.

Rodzaje wózków spacerowych

Pomimo ogromnego wyboru takich wózków, najczęściej wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje spacerówek. Są to wózki zwykłe o standardowej konstrukcji oraz spacerówka parasolka, przy czym nazwa tej ostatniej wzięła się z tego, że takie wózki dziecięce można łatwo złożyć (podobnie jak ma to miejsce w przypadku normalnej parasolki). Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w przypadku mieszkańców większych miast, gdzie z reguły wszędzie trzeba podjechać autem. Wózek spacerowy typu parasolka można w kilka chwil złożyć do naprawdę niewielkich rozmiarów, dzięki czemu uda się go przetransportować nawet w małym bagażniku. Wspomniane rozwiązanie docenią również osoby, które mieszkają w niewielkich mieszkaniach i nie mają gdzie przechowywać standardowego wózka zajmującego o wiele więcej miejsca.

Jak widać nawet z pozoru prosta czynność za jaką można uznać zakup wózka dla dziecka może zająć wiele czasu, zwłaszcza jeżeli rodzice będą szukali opinii na temat wad i zalet poszczególnych typów wózków, które dostępne są w sklepach z artykułami dla dzieci. Lepiej jednak najpierw zapoznać się z takimi informacjami i mieć pewność, że kupuje się odpowiedni wózek.

undefined

Oceń