Together Magazyn » Zdrowie » Ile kosztuje implant zęba? Cena implantów w 2022 roku

Ile kosztuje implant zęba? Cena implantów w 2022 roku

Leczenie implantologiczne jest marzeniem wielu osób, które chciałyby odzyskać pełne uzębienie o estetycznym wyglądzie. Jednak pytając o to, ile kosztuje implant zęba, nie można spodziewać się, że cena będzie porównywalna z tradycyjną protezą. Wiedząc natomiast, jaki jest koszt implantu zęba, można podjąć działania, by zgromadzić potrzebny budżet na inwestycję w swoje zdrowie.

Cena implantu zęba – od czego zależy?

Chcąc wiedzieć, ile kosztuje implant zęba, warto mieć świadomość, że cena implantu zależy od wielu aspektów. Jednym z nich jest liczba braków w uzębieniu – im jest ich więcej, tym odbudowa na implantach może być bardziej kosztowna. Cena implantu zęba może wzrosnąć nawet o kilka tysięcy, jeśli stomatolog w leczeniu implantologicznym uwzględni wszczepienie co najmniej czterech implantów.

Innym powodem, który sprawia, że niełatwo podać konkretną kwotę za wprowadzenie implantu, jest materiał, z jakiego implant jest wykonany. Analizując implanty zębów, cennik np. implantów tytanowych może się różnić od cen zamieszczonych w ofercie z implantami cyrkonowymi. W takiej sytuacji można się spodziewać, że cyrkonowe implanty będą droższe od tytanowych – nieraz nawet o kilkadziesiąt procent.

Marka także odgrywa ważną rolę w ustalaniu kosztu implantu zęba. Jeśli dany gabinet stomatologiczny proponuje odbudowę braku uzębienia na implantach znanego i cenionego producenta, wtedy z reguły cena implantu także będzie wyższa.

Niemniej najważniejszym czynnikiem, który decyduje o tym, jaka będzie cena implantu zęba, jest diagnostyka stomatologiczna. Dentysta może bowiem zaproponować tańsze implanty z tyłu i droższe z przodu. Szczególnie jeśli pacjent będzie mieć ubytki w bardziej i mniej widocznych miejscach w jamie ustnej.

Ile kosztują implanty zębowe – średnia cena implantu

Za sam implant trzeba zapłacić w 2022 roku blisko tysiąc dziewięćset złotych, nie uwzględniając przy tym odbudowy protetycznej, czyli mostku lub korony. Z tymi dodatkowymi elementami koszt implantu zęba wyniesie już średnio ponad cztery tysiące siedemset złotych.

Niemniej warto jeszcze uwzględnić renomę gabinetu, w jakim podejmuje się leczenie implantologiczne, a także jego lokalizację pod względem rejonu w kraju. Inna jest bowiem cena implantu w gabinecie znajdującym się w Gdańsku, a inna w centrum medycznym zlokalizowanym w Krakowie.

Jeżeli oprócz ceny liczy się także wysoka jakość, warto wziąć pod uwagę ofertę Centrum Stomatologicznego Implantis: https://implantis.krakow.pl/implant-zeba-cena-implantow/. Można się w dodatku przekonać, że koszt leczenia stomatologicznego nie jest tutaj wygórowany. Ponadto pacjent może liczyć na dobrą opiekę ze strony lekarza prowadzącego, który przeprowadzi odbudowę na implantach.

Wszczepienie implantu a koszty okołoimplantologiczne

Pacjent, który ma braki w uzębieniu, powinien spodziewać się, że jego przypadek będzie inny niż osoby opuszczającej gabinet dentystyczny z wszczepionym implantem. Może się okazać, że przed właściwym wprowadzeniem implantu do szczęki stomatolog zaleci leczenie jamy ustnej, by wykluczyć przeciwwskazania. Trzeba bowiem pamiętać, że aby przeprowadzić leczenie implantologiczne, stan jamy ustnej nie powinien pozostawiać wiele do życzenia.

5/5 – (1 głosów)