Półwysep Helski to prawdopodobnie jedno z najpiękniej położonych miejsc w całym naszym kraju… i są ku temu poważne pobudki! Właśnie dlatego, powinniście naprawdę przemyśleć kwestię udania się tam na wakacje, nawet te nadchodzące! Jeżeli jednak nadal macie pewne wątpliwości dotyczące potencjalnego wypadu w rodzinnym gronie nad morze, to dziś postaramy się pokazać wam silne strony Półwyspu Helskiego. Pokażemy wam nie tylko miejsca, które koniecznie warto odwiedzić, ale też gdzie warto zatrzymać się na dłużej i które atrakcje dla całych rodzin są absolutnym hitem!

Cały półwysep to tak naprawdę wakacyjny raj — nie brakuje tam atrakcji dla każdego członka rodziny — niezależnie od wieku, a co najlepsze, nie brakuje tu również rozwiniętej bazy noclegowej, dzięki której naprawdę wypoczniecie. Wybór jest naprawdę imponujący — od apartamentów przez hotele, po przeróżne pensjonaty czy nawet campingi, pozwalające na poczucie zewu przygody! Musicie jednak pamiętać, że ilość miejsc noclegowych na Półwyspie jest ograniczona… jednak nie martwcie się. Pamiętajcie także o tym, że tuż przed wjazdem na ścisły półwysep przejeżdżać będziecie przez Władysławowo! To właśnie w tym mieście znajdziecie jedną z najlepszych baz noclegowych w północnej Polsce, w tym pensjonaty i hotele z atrakcjami nawet dla najmłodszych dzieci! Dla każdego znajdzie się coś ciekawego, niezależnie czy potrzebujecie ciszy z dala od zgiełku miasta, czy też chcecie być w sercu tętniącego w trakcie sezonu miejsca! Jeśli wybieracie się z dziećmi, rekomendujemy nocleg z dala od centrum miasta, wówczas możecie liczyć na spokojny wypoczynek jednocześnie w spacerowej odległości do wielu atrakcji czy plaży. Jednym z najlepiej ocenianych miejsc na wakacje z dzieckiem nad morzem jest Pensjonat Wojciech we Władysławowie – warto sprawdzić ich ofertę.

Rodzinne atrakcje

Skoro macie już zabookowaną wybraną przez was bazę noclegową, należy zastanowić się nad tym, jakie atrakcje oferuje Półwysep Helski! Otóż być może zdziwicie się, lecz jedną z najciekawszych możliwości wspólnego spędzenia czasu znajdziecie… w drodze na półwysep! Warto zwrócić uwagę na labirynt w polu kukurydzy, który stał się prawdziwym hitem. Miejsce to umożliwia wspólną zabawę w gronie rodzinnym, a rozwiązywanie zagadek logicznych jeszcze nigdy nie było tak ciekawe! A co najlepsze — to dopiero początek.

Jeżeli chodzi jednak o sam Półwysep Helski, to koniecznie musicie odwiedzić wprost legendarne Fokarium w Helu, które od lat przyciąga rzesze turystów nie tylko z Polski, ale także i z całej Europy! Niezbyt często możemy nie tylko zobaczyć na własne oczy foki, ale także obejrzeć ich karmienie! Warto także prześledzić ślady, jakie pozostawiła historia na półwyspie. Przeróżne fortyfikacje będące częścią Szlaku Historii Militarnej, czy też Muzeum Rybołówstwa, latarnia morska czy Muzeum Obrony Wybrzeża, powinny stać się waszym obowiązkowym punktem przygody na północy Polski.

Na sam koniec zostawiliśmy być może najbardziej oczywistą atrakcję Półwyspu Helskiego — piękne plaże i krajobraz. Dla miłośników nieco większej adrenaliny, w Chałupach czekają przeróżne sporty wodne, takie jak windsurfing czy kitesurfing. Jeżeli jednak planujecie swój wypoczynek w nieco spokojniejszy sposób, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby pospacerować nad brzegiem morza lub zatoki! Nie ma przecież nic bardziej relaksującego niż nawet kilkunastominutowa przechadzka w towarzystwie szumu fal! A jeżeli nie jesteście fanami pieszych wycieczek, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wypożyczyć rower i przejechać się wzdłuż linii brzegowej prowadzącej przez cały półwysep na rowerze! 

Sami więc widzicie, jak fenomenalnym miejscem na spędzenie wakacji w obrębie naszego kraju jest Półwysep Helski! Mamy nadzieję, że zaplanowaliście już swój wyjazd w to malownicze i niezwykle atrakcyjne miejsce! Koniecznie sprawdźcie też listę hoteli nad morzem z atrakcjami dla dzieci polecaną przez Dzieckowpodrozy.pl.

Gdzie na wakacje z dzieckiem? Sprawdź…
5 (100%) 1 vote

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany