Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Wieczorny głód: jak uniknąć nocnego podjadania?
adobestock

Wieczorny głód: jak uniknąć nocnego podjadania?

Nocne podjadanie to prawdziwa zmora wielu osób. Ciebie również wieczorem dopada wilczy głód, który trudno powstrzymać? Na szczęście istnieją proste triki, które pozwalają pozbyć się tego niezdrowego nawyku. Poznaj je i wprowadź zdrowe zmiany w swojej diecie!

Dlaczego nocne podjadanie nie jest dobrym pomysłem?

W teorii jedzenie to jedzenie – dostarcza Ci tyle samo kalorii, bez względu na to, czy sięgniesz po nie wczesnym rankiem, czy np. o północy. Problem nie polega więc na tym, że gdy zjesz kolację późnym wieczorem, automatycznie przytyjesz z tego powodu.

Musisz jednak pamiętać o tym, że posiłki nocne mogą zaburzyć procesy metaboliczne przebiegające w Twoim organizmie. Dlaczego? Powód jest prosty – żołądek obciążony jedzeniem skutkuje tym, że Twoje ciało, zamiast skupiać się na nocnym wypoczynku i regeneracji, musi włożyć energię w strawienie późnej kolacji.

Poza tym nocne podjadanie:

  • zwiększa ryzyko pojawienia się refluksu,
  • często jest efektem „poddania się” po całodniowym głodzeniu się lub utrzymywaniu innej rygorystycznej diety.

Wniosek jest więc prosty: lepiej go unikać.

Jak uniknąć wieczornego głodu? Dieta pudełkowa pomoże!

Wieczorny głód jest bardzo często efektem zabieganego trybu życia. Duża grupa osób pracujących od 9 do 17 jest skazana na późne spożywanie obiadu. W ferworze codziennych zadań w biurze może być po prostu trudno o zjedzenie drugiego śniadania, obiadu i jeszcze podwieczorku. Ich przygotowanie na kolejny dzień pochłonęłoby za wiele czasu.

Jak zatem poradzić sobie w tej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może być dieta pudełkowa. Dlaczego? Ponieważ w jej ramach każdego ranka otrzymasz zestaw gotowych posiłków na cały dzień. Jedyne, co trzeba będzie zrobić, to np. podgrzać je przez kilka minut.

Dieta pudełkowa pozwoli Ci:

  • wyznaczyć regularne godziny posiłków – jedzenie zabierzesz ze sobą do pracy, więc będzie Ci łatwiej znaleźć czas na sięgnięcie po nie na przerwie,
  • jeść „równomiernie” na przestrzeni całego dnia – dzięki temu, gdy powrócisz do domu, nie będziesz mieć potrzeby „rzucenia się na lodówkę”,
  • zaoszczędzić czas – zamiast spędzać wieczorem godzinę czy dwie na gotowaniu, możesz się zrelaksować, a dzięki temu położyć wcześniej spać. To również zapobiegnie nocnemu podjadaniu.

Zestaw smacznych i dobrze zbilansowanych posiłków zamówisz na przykład w Nice To Fit You. Ta dieta pudełkowa jest w pełni spersonalizowana. Do wyboru masz nawet kilkadziesiąt różnych dań dziennie, więc nie ma miejsca na nudę ani na monotonię, a zmian możesz dokonać za pośrednictwem aplikacji.

Osób, które decydują się na dietę pudełkową, jest coraz więcej i potwierdzają one, że korzystanie z gotowych posiłków ułatwia zachowanie regularnego rytmu jedzenia. Jeżeli dodatkowo będziesz pamiętać o właściwym nawodnieniu organizmu, zdrowym ruchu oraz wypracujesz nawyk powolnego przeżuwania posiłków – szybko pożegnasz wilczy głód nocą. Sprawdź nasze sposoby i przekonaj się, że nocny głód wcale nie musi być Twoim problemem!

Oceń