Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak dopasować idealne jeansy damskie do swojej sylwetki?
adobestock

Jak dopasować idealne jeansy damskie do swojej sylwetki?

Jeansy a wzrost

W modzie nie ma zasad, których nie można złamać. Istnieją jednak liczne wskazówki pozwalające na umiejętne dopasowanie jeansów do sylwetki. Dzięki stosowaniu się do nich skutecznie ukryjesz mankamenty, uwydatniając mocne punkty swojej figury. Zbyt masywne uda czy krótkie nogi przestają być jakimkolwiek problemem, gdy ubierasz się w odpowiednio dobrane spodnie.

Niskie kobiety powinny stawiać na jeansy optycznie wydłużające nogi.Dobrze sprawdzą się modele z krótszymi nogawkami rozszerzanymi ku dołowi. Optyczne wydłużenie nóg jest możliwe również poprzez zastosowanie spodni z wysokim stanem. Jeansy komponują się idealnie ze szpilkami, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszego efektu wysmuklenia tej części ciała.

Wysokie kobiety mogą natomiast pozwolić sobie na nieco więcej szaleństwa. Dobrym pomysłem są modele z rozszerzanymi nogawkami, kończące się odrobinę nad kostką czy o kroju popularnych biodrówek. W tym przypadku można postawić na niższy stan, ponieważ nie ma potrzeby optycznego wydłużania i tak długich nóg.

-biale-spodnie-anna-przod-olsen-coastal-resort

Jeansy a typ sylwetki

Kobiety borykające się z problemem zbyt obszernego brzucha mogą ukryć ten mankament za pomocą jeansów z wyższym stanem. Dobrym pomysłem jest stawianie na nieco większe egzemplarze, które nie będą opinać się na nogach. Jeśli chcesz ukryć nie tylko brzuch, lecz także masywne uda, warto wybrać jeansy w ciemniejszych kolorach. W ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się boyfriendy, które wyglądają dobrze na kobietach o nieco większych rozmiarach.

Niektóre osoby za swój mankament uznają również szerokie biodra. W ich przypadku dobrym pomysłem jest wybieranie spodni ze średnim lub wysokim stanem. Wówczas doskonale sprawdzą się proste kroje, które zamaskują dysproporcje pomiędzy szczupłymi nogami i szerokimi biodrami. Kobiety o takim typie sylwetki mogą także postawić na maskowanie tej części ciała za pomocą dłuższych bluzek.

A co w sytuacji, gdy masz masywne łydki? Wówczas warto wybierać jeansy damskie, które ich nie podkreślą. Najlepiej sprawdzają się modele z szeroką nogawką o długości do samej kostki. Krótsze spodnie mogą bowiem uwydatnić masywne łydki i sprawić, że będą one wyglądać na jeszcze większe.

-eleganckie-spodnie-lisa-przod-olsen-green-garden

Dla kogo są jeansy z przetarciami i ozdobami?

Na rynku znaleźć można także jeansy z dziurami, przetarciami i ozdobnikami w postaci cekinów lub naszywek. Takie modele sprawdzają się najlepiej w sytuacji, gdy nie boisz się zwracać uwagi na swoje uda.Dodatkowe elementy na jeansach damskich przyciągają wzrok, dlatego jeśli chcesz ukryć masywne nogi, lepiej postawić na jednolite modele. Luźne spodnie z wieloma dziurami pozwalają jednak na odwrócenie uwagi od sylwetki, dlatego tak dużą popularnością cieszą się podarte boyfriendy.

Oceń