Together Magazyn » Aktualności » 5 atrakcji w Szwecji według Anny Korczak

5 atrakcji w Szwecji według Anny Korczak

Szwecja to dla rodzin z dziećmi nie tylko świetne miejsce do życia, ale też ciekawy kierunek wakacyjny. W kraju nie brakuje atrakcji dla małych i dużych turystów. Sprawdźcie, jakie miejsca warto odwiedzić według Anny Korczak z bloga Nowa w Szwecji.

Skånes Djurpark

Skånes Djurpark to obietnica wielkiej przygody. Znajduje się tutaj pierwszy świat Baranka Shauna w rzeczywistych rozmiarach. Wasze dzieci spotkają swojego ulubionego bohatera, spędzą z nim czas na farmie, a nawet prowadzą ciągnik. Poza tym w Skånes Djurpark jest farma ze zwierzętami gospodarskimi. Żyją tam również dzikie zwierzęta północy: wilki, łosie, renifery. Można je wypatrywać ze specjalnych punktów widokowych i wiszących mostów.

Tropikariet Helsingborg

Jeśli zechcecie zobaczyć nieco bardziej egzotyczne stworzenia, koniecznie udajcie się do Tropikariet Helsingborg. To wewnętrzne zoo, w którym żyją m.in. lemury z Madagaskaru, surykatki i najmniejsze małpki świata z południowej Ameryki. – Budynek zoo jest bardzo niepozorny, ale przepięknie urządzony, przemyślany i pełen ciekawych zwierząt – mówi Anna.

Söderåsens nationalpark

Park Narodowy Söderåsens to świetne miejsce na połączenie aktywności na świeżym powietrzu z zabawą. Park przecinają liczne ścieżki przygotowane do wędrówek z całą rodziną wśród przepięknej scenerii. Chcąc dowiedzieć się więcej na temat zachwycającej natury Söderåsens, warto odwiedzić centrum dla zwiedzających Naturum. Po wszystkim pozwólcie dzieciom wyszaleć się na świetnie zorganizowanym placu zabaw.

Ribersborgsstranden

To najpopularniejsza plaża miejska w Malmo, chętnie odwiedzana przez miejscowych i turystów. Poza pływaniem i wylegiwaniem się na piasku czeka tam na Was mnóstwo aktywności. Latem działa centrum rekreacji i sportów wodnych. Są także place zabaw, a pobliska promenada zachęca do rowerowych przejażdżek.

Fotevikens Museum

Wizyta w Fotevikens Museum jest jak podróż w czasie do ery Wikingów. W niedużej miejscowości Höllviken odtworzono wioskę tych skandynawskich wojowników. Są tam 23 różnego rodzaju budynki, zrekonstruowana łódź, wolno biegające zwierzęta i oczywiście sami “Wikingowie”. Twórcom doskonale udało się oddać realia epoki.

5/5 – (4 głosów)