Together Magazyn » Aktualności » Finał Finałów już za nami!

Finał Finałów już za nami!

W ostatni weekend na boiskach Kompleksu Sportowego Aqua-Zdrój w Wałbrzychu odbył się Finał Finałów Deichmann Minimistrzostw 2016. Wśród najlepszych 64 zespołów z całej Polski nie mogło zabraknąć reprezentantów Trójmiasta. Były to zwycięskie drużyny Eliminacji Miejskich w kategoriach U-9 oraz U-11 z Gdańska oraz Gdyni.

Gdańsk w ogólnopolskim finale w U-9 reprezentowała Anglia. Po piątkowym losowaniu zespół trafił do grupy z: Argentyną Białystok, Chile Wałbrzych oraz Cyprem Rzeszów. Drużyna w rozgrywkach grupowych zajęła trzecia lokatę i musiała zadowolić się walka o miejsca 21-24. Ostatecznie, po pokonaniu Brazylii Tychy 3:0 oraz Chorwacji Miasteczko Śląskie 3:1, drużyna uplasowała się na 21 lokacie! Włochom z U-11 poszło trochę gorzej. Ostatecznie zespół zajął w końcowej klasyfikacji 32 miejsce.

Zespołom z Gdyni poszło trochę lepiej. Chorwacja z grupy starszej zajęła ostatecznie 25 miejsce. Włochy z grupy młodszej, po zajęciu drugiego miejsca w grupie, awansowały do dalszego etapu rywalizacji. Tam spotkały się z ostatecznym zdobywcą trzeciego miejsca – Anglią Szczecin. Po przegranej 1:3 zespół musiał zadowolić się walką o miejsca 13-16. Dzięki wygranej z Belgią Gorzów Wielkopolski 5:2 Włochy zajęły ostatecznie 13 miejsce.

Kolejna edycja już za rok – od 22 kwietnia do 2 lipca. Szczegółowe wyniki oraz końcową klasyfikację można znaleźć na www.kochamsport.pl.

129A0121

Pora na podsumowanie Finału Finałów!!!

Zwycięzcami edycji 2016 w kategorii U-9 zostały Niemcy Bydgoszcz. W U-11 pierwsze miejsce zajęła Holandia Szczecin. W nagrodę drużyny jesienią pojadą na mecz Bayernu Monachium! Spośród wszystkich zespołów zgłoszonych do turnieju podczas ceremonii zamknięcia wylosowaliśmy dwa, które pojadą na mecz Borussii Dortmund. Szczęśliwcami okazali się Polska U-11 Wałbrzych oraz Turcja U-11 Kraków!

Przedstawiamy końcową klasyfikację. Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy! Pamiętajcie nie zawsze wynik jest najważniejszy.