Together Magazyn » Aktualności » Filtry osmoza, czyli sposób na oszczędność
dziewczynka-w-kapeluszu-pije-wode-z-filtra-odwroconej-osmozy

Filtry osmoza, czyli sposób na oszczędność

W dobie wciąż rosnącej inflacji, filtry odwróconej osmozy mogą okazać się sposobem na zaoszczędzenie wielu środków finansowych w domowym budżecie. Z poniższego tekstu dowiesz się czym są i w jaki sposób możesz skorzystać z ich dobrodziejstw.

Ceny artykułów spożywczych rosną w zastraszającym tempie. Tyczy się to zarówno produktów z tak zwanej wyższej półki, jak i podstawowych rzeczy – nabiału, pieczywa czy wody. I właśnie tej ostatniej poświęcimy uwagę w naszym tekście.

Woda butelkowana staje się coraz droższa, ale to nie jedyny argument, który przemawia za tym, by z niej zrezygnować. Liczne badania pokazują, że plastikowe butelki nie są tak zdrowe i bezpieczne, jak nam się wydaje. Niestety, w wodzie mineralnej ze sklepu znajduje się wiele szkodliwych dla naszego zdrowia substancji, które uwalniają się w wyniku mikrouszkodzeń plastiku lub wielokrotnego wykorzystywania przez nas butelek.

Pamiętajmy również, że im częściej korzystamy z butelkowanej wody, tym bardziej przyczyniamy się do powstawania plastiku i zanieczyszczania i tak już obciążonego środowiska naturalnego. Innym aspektem jest wygoda – czy nie lepiej skorzystać z wody z kranu, niż taszczyć ciężkie „sześciopaki” butelkowanej wody z marketu?

I nie, nie popełniliśmy tu błędu – tak zwane filtry odwróconej osmozy czy po prostu „filtry osmoza” umożliwiają picie czystej i w pełni bezpiecznej wody z kranu. Jak jest to możliwe? Filtry tego typu są zbudowane w określony sposób, a w ich strukturze znajduje się membrana osmotyczna. Posiada ona wygląd rolki folii nawiniętej na walec. Woda pod dużym ciśnieniem jest kierowana na błonę membrany, która posiada mikrootwory tak małe, że wszelkie zanieczyszczenia, bakterie, wirusy i grzyby nie mają szansy się przez nią przedostać. W efekcie uzdatniona woda trafia do naszego kranu, a ta brudna do odpływu ściekowego.

Proces oczyszczania wody przez filtry odwróconej osmozy pozbawia ją wszelkich zanieczyszczeń, ale również składników odżywczych i mikroelementów, które mają zbawienny wpływ dla naszego zdrowia. Producenci filtrów przewidzieli tę sytuację i skonstruowali specjalny typ filtrów z mineralizatorami. Urządzenia te dbają o nasycenie wody w wartości odżywcze, a poziom tegoż nasycenia jest porównywalny do wody mineralnej sprzedawanej w sklepach z artykułami spożywczymi.

Nic więc dziwnego, że filtry odwróconej osmozy są wykorzystywane nie tylko w domowej przestrzeni, ale również w biurach, dużych zakładach pracy, szkołach, przychodniach, hotelach, urzędach i wszystkich innych miejscach, gdzie występuje duże skupisko ludzi i dostęp do wody pitnej jest konieczny.

Jeśli chcesz zagwarantować sobie i swoim bliskim szybki i łatwy dostęp do zdrowej wody, skorzystaj z oferty firm i sklepów dystrybuujących systemy odwróconej osmozy. Jednym z takich sklepów jest https://myaqua.pl który nie stroni od pomocy i promocji dla nowych klientów. Warto więc sprawdzić możliwości, jakie dają nam filtry odwróconej osmozy i zadbać o kondycję naszego organizmu, jak i całej planety.

Oceń