Together Magazyn » Dom » Domy Hanlo – nowy wymiar budownictwa

Domy Hanlo – nowy wymiar budownictwa

W poprzednim numerze „Magazynu Together” przybliżyliśmy Państwu nowy wymiar nowoczesnego budownictwa. Za taki należy właśnie uznać domy firmy Hanlo. Niedawno mieliśmy okazję naocznie się przekonać, jak powstaje taki dom. Trzeba przyznać, że jest to niezwykłe doświadczenie.

 

Czas ma duże znaczenie

W tradycyjnym budownictwie mieszkaniowym osoby oczekujące na wzniesienie domu muszą się uzbroić w cierpliwość. Czeka ich dużo formalności, a sama budowa nie zakończy się w ciągu kilku tygodni. Inaczej jest w przypadku domów Hanlo.

Rozwiązania, które oferuje firma Hanlo, pozwalają na realne oszczędności i czasu, i zbędnych emocji, jakie towarzyszą przedłużającej się budowie wymarzonego domu. Mogli się o tym naocznie przekonać uczestnicy pikniku, który zorganizowano 26 i 27 września br. w Pszczółkach przy ul. Rataja 13. Jeszcze w piątek 25 września niezabudowaną działkę budowlaną w tej lokalizacji porastały chwasty. Czy po kilkunastu godzinach w tym samym miejscu można było podziwiać dom w stanie zamkniętym? Tak, choć brzmi to nierealnie. Specjaliści z firmy Hanlo udowodnili jednak, że nie jest to scenariusz filmowy, lecz rzeczywistość XXI wieku.

Przy wspaniałej, wrześniowej pogodzie prace postępowały w bardzo szybkim tempie. Od postawienia pierwszej ściany do zawieszenia wiechy upłynęło zaledwie około 16 godzin – dwa dni robocze. W tym czasie, porównując tradycyjne metody wznoszenia domów, można zdziałać raczej niewiele. Specjalistom z firmy Hanlo wystarczyły dwa dni, by wybudować okazały dom typu „bliźniak”.

 

Szybkość i… znacznie więcej

Malkontenci mogliby twierdzić, że szybkie wznoszenie domów musi negatywnie odbić się na ich jakości. W przypadku firmy Hanlo jest dokładnie odwrotnie. Jakość stanowi jeden z najważniejszych wyróżników tych domów. Jest to firma popularna na Zachodzie, a zwłaszcza w Niemczech, Austrii, Anglii i Finlandii. Swoją pozycję zawdzięcza ciągłemu rozwojowi technologicznemu i opracowywaniu nowatorskich rozwiązań. Najlepszą zaś rekomendacją są pozytywne opinie tysięcy osób, które zamieszkują domy Hanlo.

Innowacyjność i ciągłe dążenie do perfekcji sprawiły, że firma Hanlo już od 2008 roku znajduje się na czele przedsiębiorstw, które budują domy wytwarzane z drewnianych prefabrykatów. Jednak nie jest to firma, która spoczywa na laurach – jej dewiza to ciągłe doskonalenie oraz poszukiwanie coraz to nowych projektów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Najwyższa jakość materiałów budowlanych i wzorcowe standardy realizowanych zleceń sprawiają, że Hanlo jest firmą w pełni godną zaufania. To bardzo istotne w kontekście tak ważnej decyzji życiowej, jaką jest budowa domu. Z pewnością w tym przypadku należy wybrać rozwiązania i wykonawców, którym można całkowicie zaufać.

 

Oszczędnie, ekologicznie i stylowo

Szybki czas realizowania poszczególnych zleceń przez firmę Hanlo nie oznacza, że domy mają formę prowizoryczną. Wprost przeciwnie – są wykonywane z trwałych materiałów wysokiej jakości, odpornych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Niemal cała konstrukcja opiera się na odpowiednio wysuszonym i poddanym obróbce drewnie świerkowym lub sosnowym, które nie musi być już dodatkowo konserwowane, co jest kolejnym atutem.

We współczesnym budownictwie istnieją dziesiątki stylów. Jedno się nie zmienia, mimo upływu lat – drewno zawsze pozostaje materiałem ekologicznym, przyjaznym dla zdrowia i stylowym. Inwestycja w dom drewniany może być zatem prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Warto również pamiętać o ekologii. Standardem, który wyróżnia domy Hanlo na rynku europejskim, jest zastosowanie technologii energooszczędnej ściany zewnętrznej. Zużycie energii jest o 20% niższe niż wymagają normy europejskie dedykowane budynkom mieszkalnym. Doskonała izolacja cieplna wydatnie zmniejsza koszty ogrzewania. Stosowanie paneli fotowoltaicznych w energooszczędnych domach Hanlo zapewnia dostarczanie energii przez cały rok. Również inne rozwiązania, takie jak rekuperatory, pompy ciepła czy ogrzewanie podłogowe, są przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla domowego budżetu.

Szczegółowych informacji na temat oferty firmy Hanlo można zasięgnąć na stronie internetowej www.hanlo.pl.

 

Oceń