Together Magazyn » Aktualności » Jerzy Owsiak – otwarcie oddziału kardiochirurgii dziecięcej w Gdańsku!

Jerzy Owsiak – otwarcie oddziału kardiochirurgii dziecięcej w Gdańsku!

Za blisko 4 miliony złotych w Szpitalu Św. Wojciecha na gdańskiej Zaspie otwarty został jedyny w północnej Polsce Oddział Kardiochirurgiczny im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla dzieci z wadami wrodzonymi serca. Zakończyła się jego rozbudowa i remont po przeprowadzce ze szpitala im. M. Kopernika w Gdańsku. Nowy oddział mieści się na VI piętrze szpitala przy al. Jana Pawła II 50 w Gdańsku. W uroczystym otwarciu oddziału, które odbyło się we wtorek, 19 stycznia br., o godz. 13:00, udział wzięli marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń oraz Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy budzi niemało kontrowersji. Jednak nawet najwięksi przeciwnicy tej inicjatywy muszą przyznać, że niemal w każdym polskim szpitalu widać wymierne efekty działalności Jurka Owsiaka. Tym razem Orkiestra wydatnie pomogła w otwarciu Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku na gdańskiej Zaspie.

Uroczystość odbyła się 19 stycznie br., a swoją obecnością uświetnili to wydarzenie marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń. Nie mogło również zabraknąć Jurka Owsiaka – Prezesa Fundacji. Cała inwestycja pochłonęła niemal 4 mln zł. Dzięki specjalistycznej aparaturze przekazanej przez Fundację – między innymi kardiomonitorom, respiratorom czy okularom chirurgicznym – najmłodsi pacjenci z naszego regionu szybciej będą mogli wracać do zdrowia. Dziękujemy!

Oceń