Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jaki smartfon kupić dziecku?
Smartfon dla dziecka - dowiedz się jak wybrać odpowiedni.

Jaki smartfon kupić dziecku?

Dzieci często biorą przykład z dorosłych, nie ma zatem nic dziwnego w tym, że w pewnym wieku chcą posiadać swój własny smartfon. Jaki model będzie odpowiedni dla najmłodszych użytkowników? Czym kierować się podczas wyboru właściwego telefonu dla dziecka? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jaki smartfon kupić dziecku, aby nie żałować swojej decyzji.

Pierwszy smartfon dla dziecka – czym powinien się charakteryzować

Pierwszy telefon dla dziecka nie musi posiadać wielu funkcji i nowoczesnych technologii, ponieważ dziecko będzie się na nim dopiero uczyło obsługi urządzenia. Jeśli zastanawiasz się, jaki smartfon kupić dziecku, to skoncentruj się przede wszystkim na cenie, ale zwróć uwagę również na jego wygląd. Ładnie wyglądający smartfon sprawi, że dziecko nie będzie wstydziło się z niego korzystać w gronie swoich rówieśników, a niski koszt spowoduje, że ewentualne uszkodzenia lub zniszczenia będą mniej odczuwalne niż w przypadku, gdyby dziecko uszkodziło telefon wart kilka tysięcy złotych. Należy pamiętać jednak, że nie każdy tani smartfon będzie odpowiedni – warto zwrócić także uwagę na parametry danego modelu, aby urządzenie nie zacinało się i nie sprawiało problemów w użytkowaniu. Jednym z ciekawych modeli, w korzystnej cenie, jest np. smartfon Realme 9.

Co powinien posiadać telefon odpowiedni dla dziecka?

Realme 9 to model telefonu, który warto wybrać z myślą o swoim dziecku. Ten niedrogi smartfon ma w sobie wszystkie funkcję, które pozwolą Twojemu dziecku zapoznać się z zasadami używania telefonu komórkowego. Urządzenie posiada 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 680 i działa w systemie Android 12, ponadto jego aparaty fotograficzne pozwalają na wykonywanie niesamowitych zdjęć – co jest ważne zwłaszcza dla dzieci w wieku szkolnym, które lubią porównywać między sobą jakość swoich aparatów. Dobry smartfon dla dziecka powinien charakteryzować się także wytrzymałą baterią, ponieważ najmłodsi użytkownicy często korzystają z różnych aplikacji i gier, które powodują, że telefon szybko ulega rozładowaniu. Realme 9 posiada 5000 mAh pojemności baterii, co pozwoli na długie korzystanie z urządzenia bez konieczności częstego ładowania.

Jakie modele telefonów są odpowiednie dla dzieci?

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, jaki smartfon będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, to szukaj przede wszystkim takich modeli, które:

  • cechują się wytrzymałą baterią,
  • posiadają dobry aparat fotograficzny,
  • mają pojemną pamięć wbudowaną i dużą pamięć RAM, 
  • pozwalają na instalowanie najnowszych aplikacji i gier.

Dla dziecka świetnie sprawdzą się dobre jakościowo modele z niższych półek cenowych – ponieważ pozwolą na swobodne zapoznawanie się z urządzeniem, bez obaw i stresu o zniszczenie kosztownego telefonu. Przy wyborze telefonu należy jednak pamiętać, aby dokładnie sprawdzać parametry urządzenia – tak, aby wybrany model nie zacinał się i nie zawieszał, ponieważ to spowoduje, że dziecko szybko się zniechęci i będzie denerwowało się na niedziałające lub słabo działające urządzenie. Dobrze dobrany model, spełniający wszystkie funkcje potrzebne dziecku – również te służące do rozrywki, sprawi, że dziecko nauczy się odpowiednio obchodzić z urządzeniem, a także pozna wszystkie niezbędne funkcje oraz zapozna się z dostępnym aplikacjami – oczywiście pod nadzorem osoby dorosłej.

Oceń